Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Audīs tautastērpus

Tautas lietišķās mākslas studija „Sagša” pamazām apzina cilvēkus, kuri paši savām rokām vēlas darināt tautastērpu. „Lai tie, kas nekad to nav darījuši, nebaidās, jo tautastērpu darināsim nesteidzoties. Ja arī pašiem nebūs pa spēkam visu paveikt, tad darīsim to, ko pratīsim, jo pieaicināsim arī padomdevējus,” iedrošina studijas „Sagša” vadītāja Biruta Akmentiņa.


Studijas vadītāja pārliecinājusies, ka par piedāvāto iespēju ir interese, tomēr skaitliski grupā varētu būt aptuveni desmit, piecpadsmit cilvēki.

„Ir jāņem vērā arī studijas iespējas. Joprojām interesenti var pieteikties. Kad pirmajā tikšanās reizē sanāksim visi kopā, tad redzēsim, cik mūsu būs. Manuprāt, cilvēkam ir jāizjūt pašam sevi un jānoskaņojas šim darbam. Iepazīsimies arī tiem materiāliem, kādi par tautastērpiem ir pieejami studijā. Man ir pieredze, ka cilvēkiem ar pirmo reizi ne vienmēr izdodas apjaust, kuras vietas vai novada tautastērpu viņš vēlas darināt. Kad iecere ir vairāk konkretizējusies, tad arī pie tās tiek vairāk piedomāts,” stāsta B.Akmentiņa.


Par dažādiem dūrieniem, kas būs izmantojami, darinot villaines vai izšujot blūzes, konsultēs un tos ierādīs studijas dalībniece Maiga Dolgā.


„Tautastērpu darināsim soli pa solim, detaļu pa detaļai. Kamēr vieni audīs brunčus, tikmēr otri izšūs un tamlīdzīgi. Varbūt, strādājot pie tautastērpa, kādu ieinteresēs darbošanās studijā un visam pa vidu tiks noausts arī kāds dvielis vai šalle, gaidot savu kārtu pie stellēm. Tautastērpa darināšana ir katra cilvēka brīva griba,” saka B.Akmentiņa.


Ideja par iespēju savām rokām darināt tautastērpu virmo jau kopš pavasara.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide