Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Baltijas valstīs pirmajiem – jauna iespēja izklaidēties!

Sagaidot silto nedēļas nogali, šo ceturtdien, dziedātājs Valters Frīdenbegrs un TV raidījumu vadītajā Vita Baļčunaite, izmēģināja unikālu jaunumu Baltijas valstīs. Rīgas jahtklubā, Balsta dambī 13, uzņēmums „Fors Duo" sadarbībā ar „Lieliska dāvana" prezentēja, lidojošu tehnikas brīnumu- Turbīndēli.

Turbīndēlis (angliski dēvēts par „Flyboard)" - ir speciāls aparāts, ko cilvēks uzliek sev uz muguras, un īpašu dēli zem kājām. Izmantojot ūdeni, kas rada spiedienu, cilvēks paceļas gaisā, veidojot īstu lidojuma sajūtu. Ar unikālo ierīci var pacelties virs ūdens līdz pat 12 m augstumam, vai izmantojot ierīces iespēju ienirt zem ūdens.  

Šo tehnikas brīnumu sāka izgatavot 2011 gada pavasarī, kad Franču uzņēmums Zapata Racing, nāca klajā ar savu pirmo paraugu, kas bija veiksmīgs, un darbi strauji attīstījās, un pavisam drīz, tas nonāca pārdošanā.

 

Lai izprastu cik viegli, vai grūti ir lidot ar šo jaunumu to devās izmēģināt dziedātājs Valters Frīdenbergs un TV raidījumu vadītāja Vita Baļčunaite.

 

Pēc paraugdemonstrējumu noskatīšanās, un mazliet sabijušies, par savu fizisko spēju atbilstību, šai aktivitātei, pirmā pie lidošanas ķērās Vita Balčunaite. Taču Turbīndēlis ir viegli izmantojams, un fiziska piepūle nav tik liela, līdz ar to ikviens to var izmantot. Pēc mazas iesildīšanās Vita jau pacēlās pāris metrus no zemes, un pavisam drīz jau bija aizrāvusies ar lidināšanos, kā stāsta pati Vita tad „Tas bija fantastiski, un izskatās ka esmu atradusi, jaunu aizraušanos. Tas nav tik grūti un bailīgi, kā izskatās, un pasakainā panorāma, ko var redzēt uzlidojot 12m augstumā, ir katras sekundes vērta. Es noteikti iesaku, pamēģināt ikvienam gribētājam.".

 

Noskatoties Vitas drosmīgos lidojums arī dziedātājs Valters Frīdenbergs ķērās pie turbīndēļa. Valteram veicās mazliet labāk, un uz Rīgu no augšas paskatīties izdevās jau pirmajās sekundēs. Pats Valters atzīst, ka „Bija bailīgi, no malas skatoties, domāju būs traki, taču, jau pirmajās sekundēs, man izdevās diezgan ilgi noturēties gaisā un ātri vien parādījās adrenalīns, vēlme noturēties gaisā pēc iespējas ilgāk, bija ar vien spēcīgāka. Labprāt es izmēģinātu vēlreiz".

 

Šo izklaidi, kā ideju dāvanai piedāvā uzņēmums „Lieliska dāvana" un tā direktors Evaldas Kundrotas priecājās, ka Latvija ir kopsolī ar pasaules izklaides jaunumiem un interesantām idejām atpūtai.

„Priecājamies, ka mūsu partneri ir aktīvi, un šo pasaulē populāro izklaidi, jau varam piedāvāt arī Latvijas iedzīvotājiem," - saka E. Kundrotas. Pēc viņa stāstītā, pieprasījums aktīvai izklaidei mūsu valstī ir ļoti liels, tāpēc aktīvās atpūtas pakalpojumu sniedzēji jūt pastāvīgu vajadzību atjaunot savu asortimentu ar jauniem piedāvājumiem.

 

„Esam pirmie Baltijas valstīs, kas piedāvā šādu izklaidi, domājam, ka par to drīz sadzirdēts arī Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāji. Ieviešot šādus pakalpojumus ceram piesaistīt Latvijai aktīvas atpūtas entuziastus arī no kaimiņu valstīm", - skaidro Evaldas Kundrotas.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide