Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Balvu „Gulbenes novada GODS” pirmais saņem Latvijas Nacionālā teātra aktieris Mārcis Maņjakovs

Gulbenes novada pašvaldības sabiedrisko atiecību spevciāliste Gunta Krevica informē, ka Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs Latvijas Nacionālā teātra aktierim, K.Sebra tradīciju turpinātājam, kā arī teātra krustdēlam Mārcim Maņjakovam 10.oktobrī pasniedza balvu „Gulbenes novada GODS”.

Kopš balvas nodibināšanas šī bija pirmā reize, kad tā tika pasniegta. Kopā ar novadnieka, Latvijas Mākslas akadēmijas Metāla dizaina apakšnozares katedras vadītāja Arvīda Endziņa veidoto balvu M.Maņjakovs saņēma kultūrvēsturisku divu dienu ceļojumu pa Gulbenes novadu.

Izveidot Gulbenes novada kultūras balvu, kuru pasniegt Latvijas līmeņa kultūras darbiniekiem, bija Raita Apalupa ierosinājums. Gulbenes novada Kultūras komisija nolēma nodibināt balvu, kas tiktu pasniegta sakarā ar mūsu ievērojamu novadnieku jubilejām Latvijā vai novadā zināmam kultūras cilvēkam – šī ievērojamā jubilāra ideju turpinātājam. Pirmā balva tika pasniegta aktierim Mārcim Maņjakovam sakarā ar slavenā amata brāļa Kārļa Sebra simtgadi.

Gulbenes novada Kultūras komisijas priekšsēdētāja Edīte Siļķēna norāda, ka nākamajā gadā šādu balvu plānots pasniegt kādam māksliniekam sakarā ar Tirzā dzimušā gleznotāja Ludolfa Liberta 120 gadu jubileju.

Balvu „Gulbenes novada GODS” pasniedz mūzikā, literatūrā, vizuālajā un skatuves mākslā ievērojamu novadnieku nozīmīgās jubilejās. Vienā nozarē balvu pasniedz reizi piecos gados, vienā gadā - ne vairāk kā divas balvas. Balvu pasniedz bijušajiem un esošajiem gulbeniešiem un arī zināmiem Latvijas kultūras darbiniekiem kā goda, cieņas apliecinājumu par izcilo novadnieku darba turpināšanu un popularizēšanu. Tās pasniegšanu organizē Gulbenes novada dome.

Lēmums par balvas „Gulbenes novada Gods” dibināšanu pieņemts 2014.gada 24.jūlija Gulbenes novada domes sēdē.


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide