Balvu „Gulbenes novada GODS" saņem Brektes ģimene 7

Gulbenes novada Tirzas pusē dzimušajam izcilajam gleznotājam un scenogrāfam Ludolfam Libertam veltītās operkonferences laikā, kas vakar, 9.aprīlī, notika Gulbenē, tika pasniegta balva „Gulbenes novada GODS”, kuru šogad saņēma L.Liberta ideju sekotāji, novadnieki – Jānis, Ilona, Patrīcija, Kristians Brektes. Par to mājaslapā informē Gulbenes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Krevica.

Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vecākā konsultante Edīte Siļķēna balvas pasniegšanas ceremonijā pauda gandarījumu, ka mūsu novads var lepoties ar dižo novadnieku Ludolfu Libertu, un arī ar to, ka mūsu pusē dzīvo Ilona un viņas bērni – Patrīcija un Kristians Brektes, kas vistiešākā veidā izcili un profesionāli mākslas nozari pasniedz un izplata visā pasaulē. "Ja nu kāds tiešām ir godam pelnījis nest Ludolfa Liberta vārdu, kā viņa ideju turpinātāji, tad tā ir Brektes ģimene,” saka E.Siļķēna.

Kopā ar balvu, ko veidojis novadnieks, Latvijas Mākslas akadēmijas Metāla dizaina apakšnozares katedras vadītājs Arvīds Endziņš, Brektes ģimene saņēma iespēju divas dienas iepazīt Stāmerienas pagastu.

"Šo balvu pasniedza otro reizi. Pirmo balvu aizvadītā gada nogalē saņēma Latvijas Nacionālā teātra aktieris Mārcis Maņjakovs, kurš ir sava amata brāļa Kārļa Sebra ideju sekotājs un teātra krustdēls," atgādina G.Krevica.

„Gulbenes novada GODS” ir balva, kuru pasniedz mūzikā, literatūrā, vizuālajā un skatuves mākslā ievērojamu Novadnieku nozīmīgās jubilejās (vienā nozarē - reizi piecos gados, vienā gadā - ne vairāk kā divas balvas). Balvu pasniedz bijušajiem un esošajiem gulbeniešiem un arī zināmiem Latvijas kultūras darbiniekiem kā goda, cieņas apliecinājumu par izcilo novadnieku darba turpināšanu un popularizēšanu.


Pievieno komentāru

Komentāri 7

urbjmašīna

Ieejiet caur Googli interneta vietnēs, kur apskatāmi Kristiana Brektes "izcilie" glezniecības darbu paraugi, un pēc tam varbūt padiskutēsim par to, kas ir pelnījis vai nav pelnījis būt par "Gulbenes novada godu".
P.s. neesmu fanātiska kristiete.

pirms 5 gadiem, 2015.04.10 14:55

Kritiķis

''Ja tu šo lasi, pēc minūtes tu mirsi'' http://kristiansbrekte.lv/ Diezgan iedvesmojoši no 'Mākslinieka' puses.

pirms 5 gadiem, 2015.04.10 15:32

Novadnieks

PAR KO? Balsī jākliedz! Ir cilvēki, kas patiešām to būtu pelnījuši! Taču ne šī ģimenīte!!!!!!!!!!

pirms 5 gadiem, 2015.04.10 17:27

Skauģis

Skauž man, ja kādam kas tiek, vaaai kā skauž līdz kaulam sapīgi. Kapēc man neviens neko nedod? Man pienākas visas balvas, visi nopelni man, kapēc neviens to neredz, sirds asiņo, žults vārās, asaras birst, puņķi šķīst! Atkal nekā!

pirms 5 gadiem, 2015.04.11 15:23

riska faktors

Provinciālisms ir būt aklam un neredzēt sev apkārt godīgus un godājamus cilvēkus, bet domāt, ka tie, kas pelnījuši būt par "novada godu", ir meklējami tur, tālajā un lielajā metropolē, ko sauc par Rīgu.

pirms 5 gadiem, 2015.04.13 15:11

Kultūra un izklaide