Bānīša svētki – 2.septembrī

Godinot vienīgo regulāri kursējošo bānīti ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā, kopš 2000.gada katru septembra pirmo sestdienu tiek rīkoti Bānīša svētki. Arī šogad Gulbenes-Alūksnes bānītis 2.septembrī ikvienu aicina kopīgi svinēt savu 114.dzimšanas dienu un doties  braucienā no Gulbenes uz Alūksni, piestājot stacijās un baudot dažādus pārsteigumus un jautras izdarības. Satikšanās uz Gulbenes stacijas perona

Bānīša svētki Gulbenes dzelzceļa stacijā sāksies 2.septembrī plkst.11:00 ar brāļu Auzānu un slavenā Jersikas orķestra koncertu. Ikviens interesents varēs doties ekskursijā pa bānīša depo, pavizināties ar rokas drezīnu, kā arī doties Gulbenes pilsētas iepazīšanas ekskursijās “Atklāj un iepazīsti Gulbeni!” gan ar elektrovilcieniņu, gan ar bānīti-ekspresi (kursēs no Gulbenes dzelzceļa stacijas plkst.10:30-11:30 un 11:40-12:40). Rīta kafiju un ēdienus piedāvās krodziņš “Visi savējie”. Plkst.13:00 bānītis dosies ceļā uz Alūksni. Bānītī vietu skaits ir ierobežots, tādēļ, lai visi, kuri vēlas varētu nokļūt Stāmerienā un izbaudīt tur piedāvāto svētku programmu, plkst.13:00 no Gulbenes dzelzceļa stacijas uz Stāmerienu kursēs autobuss. No Stāmerienas atpakaļ uz Gulbeni autobuss dosies plkst.18:00.

Satikšanās uz Stāmerienas stacijas perona

2.septembrī no plkst.11:30 uz Stāmerienas stacijas perona satiksimies ar svētku pasākuma vadītāju Māri Pīlāci un ar visiem tiem, kurus viņš uzaicinājis uz satikšanos. Īlenu maisā nenoslēpsi! No drošiem avotiem ir kļuvis zināms, ka uz satikšanos ieradīsies itāļu ģitārists Francesco Cassissa, kurš pasākuma apmeklētājus aicinās uz braucienu romāna “Gepards” sajūtās uz Stāmerienas pili. Uz stacijas perona skatītājus iepriecinās divi sanbernāri un spaniels izrādē “VAU un AU jeb Ursas piedzīvojumi”. Kopīgi sagaidīsim tvaika vilcienu Ferdinandu un dosimies pacelties četrus metrus virs zemes (pasākuma pārsteigums), lai pavadītu bānīti ceļā uz Alūksni.

Turpinājumā satikšanās uz stacijas perona ar postfolkgrupu “DABA SAN”, brīvmākslinieku Edgaru Liporu, rokenrola deju grupu “Ķengurroks”, kā arī pagasta amatiermākslas kolektīviem, talantīgiem bērniem un viesmāksliniekiem.

Sportiskus ļaudis gaida skrējiens apkārt Stāmerienas ezeram un bamperfutbola mači, bet izturīgākos līnijdeju maratons.

Plkst.21:00 svētku nakts zaļumballe ar grupu “Ballīšu orķestris” un DJ Ralfu Rubeni.

Visas dienas garumā darbosies svētku bazārs (tirgotājiem pieteikšanās pa tālr. 29156681; 22017391), radošās darbnīcas, kā arī būs iespēja iesaistīties dažādās atraktīvās nodarbēs.

Satikšanās uz Alūksnes stacijas perona

Alūksnē bānīti plkst.15:15 sagaidīs un dziesmās satiksies Latvijas Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa-Egliena un diriģents Ints Teterovskis, dziedātājs Kaspars Markševics un ģitārists Āris Ozols, kā arī jaunie un talantīgie Alūksnes solisti Elizabete Baldiņa, Tīna Sloģe (vadītāja Inese Krūmiņa) un Artūrs Pūpols.

No plkst.15:00 līdz 17:00 uz īpašās skatuves “Dzelzceļa platforma” svētku viesi tiks aicināti baudīt satikšanās stāstus, dziesmas un konkursus ar balvām. Stacijas teritorijā norisināsies tvaika lokomotīves “Ferdinands” dzirdināšana, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta paraugdemonstrējumi ar skatītāju iesaistīšanu, kroketa spēle ar Alūksnes Jaunās pils baroniem, fotografēšanās un satikšanās ar Alūksnes Jaunās pils baronesēm, Laimoņa Bāliņa kalēja darbnīcā monētas “Satikšanās Alūksnē” kalšana, satikšanās ar biedrības “Astes un ūsas” ķepaiņiem, bānīša suvenīru tirdziņš un citas radošas aktivitātes. Kafejnīcā  “Cita Opera” varēs nogaršot īpašo kokteili “Satikšanās”, kā arī ļauties citiem vēderpriekiem. No stacijas ēkas varēs doties izbraucienos ar Alūksnes muzeja velorikšu, kā arī ar biedrības “Retro Moto klubs “Rūsa vējā”” retro motocikliem.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide