Bānītis 113.jubileju sagaidīs ar jauniem objektiem 3

Tā ir daudzu gadu tradīcija, ka septembra pirmajā sestdienā Gulbenes-Alūksnes bānītis svin savus svētkus. Šoruden tas svinēs 113.jubileju. Gulbenes novada teritorijā trīs bānīša pieturvietas - Birzē, Pūriņos un Dunduros - varēs lepoties ar jaunām nojumēm pasažieriem. Vienu no tām plānots atklāt svētku laikā.

“Trijos pieturas punktos plānojam atklāt jaunās pieturas nojumes jeb pasažieru uzgaidāmās būdiņas. Tās top pēc seno pirmās Latvijas laika pieturas būdiņu parauga. Tās ir maksimāli pietuvinātas vēsturiskajam paraugam ar pavisam nelielām niansēm, lai iekļautos vienotajā Gulbene-Alūksnes bānīša līnijas tēlā. Būdiņu krāsu tonis sasauksies ar Kalnienas stacijas ēkas krāsu toņiem, lai katrs pieturas punkts nebūtu raibs. Šobrīd pieturvietu jaunie objekti vēl nav ierīkoti. Šajā nedēļā mēs tikai sāksim zemes izlīdzināšanas darbus Birzē, Pūriņos un Dunduros. Vēl pēc nedēļas neilgi pirms pašiem svētkiem šīs nojumes atvedīsim un uzstādīsim. Mums nav būtiski šos objektus uzlikt tikai pienākuma pēc, bet lai tiem būtu praktisks pielietojums. Svētku laikā Stāmerienā radošajā darbnīcā bērniem būs iespējams izgatavot zīmējumus, kas pēc tam tiks izvietoti šo būdiņu iekšienē,” stāsta SIA “Gulbenes-Alūksnes bānītis” pārvadājumu daļas vadītājs Raitis Melders.

Viņš piebilst, ka šogad Gulbenes dzelzceļa stacijā bānīša svētkos nekādi plaši pasākumi nav plānoti. Būs apskatāma tikai fotozistāde par bānīša ikdienu, varēs apskatīt depo un griezuli.

“Lielāku pasākumu plānojam stacijā rīkot bānīša 115. dzimšanas dienā,” sola R.Melders.

Šogad bānīša svētku pasākumi ar nosaukumu “Pie sliedēm dzīve mana” tradicionāli norisināsies pie Stāmerienas stacijas. 

“Svētku laikā Stāmerienā gan lielajiem, gan mazajiem būs iespējams iesaistīties dažādās radošajās darbnīcās, piemēram, “Brīnums no stikla”, ko vadīs meistars Andrejs Virbulis no Ventspils, mūsu pašu leļļu meistare Evita Zālīte ierādīs leļļu gatavošanas mākslu, bet radošo darbnīcu “Dāvātprieks” vadīs mākslas pedagoģe Rudīte Liepiņa. Notiks arī tradicionālais skrējiens apkārt Stāmerienas ezeram, ciemos gaidīsim arī stiprus vīrus un sievas, kuri varēs piedalīties ārmrestlinga sacensībās. Pirmo reizi notiks bēbīšu rāpošanas sacensības, tāpēc ciemos ļoti gaidām arī mazuļus ar saviem vecākiem. Jau šobrīd gaidām pieteikumus no amatniekiem un mājražotājiem. Pieteikties var arī elektroniski “vecstameriena@gulbene.lv”. Kā vienmēr dejos Stāmerienas pagasta jauniešu deju kopa “Poga”, “Bānītis” un citi. Šogad ciemos pie mums nebūs, kā mēs sakām, lielu mākslinieku, bet tie, kam patīk diksilends, to noteikti varēs izbaudīt,“ stāsta Stāmerienas pagasta kultūras dzīves vadītāja Gaida Vīksniņa.

Tradicionālais bazārs jeb “Svētku dižandele”, kurā kā vienmēr valda jautrība, tiek pirkts un pārdots, Stāmerienā sāksies pulksten 11.45. Lai ikvienam būtu ļauts izsekot šaursliežu vilcieniņa gaitām cauri vēstures faktiem, būs iekārtota fotoizstāde-vēstījums. Ikviens ir aicināts arī izbaudīt Stāmerienas burvību, piedalīties dažādās ģimeniskās un sportiskās aktivitātēs, radīs arī vēdera priekus, nobaudot mājražotāju sarūpēto produkciju. Tradicionāli pulksten 22.00 bānītim tiks vēlēta veiksme un izturība, lai tas varētu ieripot savā 114. dzimšanas dienā. Līdz pulksten 2.00 visi varēs izlocīt kājas pēdējā šīs sezonas zaļumballē Gulbenes novadā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Neznītis

Kur tad tā balle būs!? Gulbenē vai Stāmerienā?

pirms 4 gadiem, 2016.08.22 13:03

Juris

Sagribèji Gulbenè balli ,cik es te dzìvoju nekad nav nekà normàla un arì nebùs D.

pirms 4 gadiem, 2016.08.22 18:14

Kultūra un izklaide