Bānītis aicina piedalīties Vīna svētkos 2

Ikviens 8.jūlijā tiek aicināts ne tikai braukt ar bānīti, bet brauciena laikā baudīt arī vīnu un sieru.

SIA “Gulbenes - Alūksnes bānītis” pārstāvis Raitis Melders “Dzirkstelei” stāsta, ka šajā dienā bānītī notiks Vīna svētki. Pulksten 13.00 no Gulbenes dzelzceļa stacijas bānītis ar tvaika lokomotīvi Ferdinandu priekšgalā visus interesentus vedīs aizraujošā braucienā.

“Šī brauciena doma ir atbalstīt vietējos vīna meistarus un siera sējējus. Brauciena laikā visi interesenti varēs degustēt vīnus un sierus, un tad, kad āķis būs jau lūpā, varēs arī iegādāties. Būs iespēja degustēt upeņu, aveņu, rabarberu vīnu, sieri arī būs dažādi - saldie, pikantie, klasiskais ķimeņu un dažādi citi siera izstrādājumi. Tie visi būs tikai Gulbenes novada ražotāju. Brauciena mērķis ir atbalstīt savējos, ļaut savējiem uzspīdēt šādā braucienā. Vietējie mājražotāji mums prot saražot labu un garšīgu produkciju,” saka R.Melders un piebilst, ka šādā veidā tiek dotas arī jaunas iespējas vietējiem ražotājiem. “Nav noslēpums, ka ar bānīti brauc cilvēki no visas Latvijas un ne tikai no Latvijas. Un kādēļ gan neradīt interesi par vietējiem ražotājiem?” retoriski vaicā R.Melders. 

Brauciena laikā skanēs dzīvā mūzika, neizpaliks arī jautras izdarības. Pirmo reizi Vīna svētki tika rīkoti pagājušajā gadā. Tas bijis kā eksperiments, kurš izdevies. Interesentu atsaucība bijusi ļoti liela.

Lai baudītu Vīna svētkus bānītī, jārēķinās, ka šāds brauciens turp un atpakaļ (Gulbene- Alūksne un Alūksne - Gulbene) maksā 10 eiro - tajā iekļauts brauciens un degustācijas.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

achtung

Kādreiz pa ceļam gadījās arī degvīna meistari,tagad tie piežmiegti ar represijām un palikuši tikai vīna.

pirms 3 gadiem, 2017.07.01 15:15

11111

Gulbenê dzívo tadi cilvéki,kuriem patìk komentáros rakstìt tik kaut ko rupju vai negatívu!!!Ieteiktu viņiem neiet Dzirksteles majas lapa un nekomentèt !!!!Aizejiet labák uz Gulbenes stadionu paskriet!Bús labâka veselìba ,ilgák dzívosiet!!!

pirms 3 gadiem, 2017.07.06 11:03

Kultūra un izklaide