Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bānītis ceļā uz 110 1

Visskaistāko Zinību dienu mūžā šodien piedzīvoja tie skolas vecuma bērni, kuriem to sarūpēja vecāki, vecvecāki un SIA „Gulbenes - Alūksnes bānītis". Ceļojums kopā ar ģimeni šaurajā vagonā, kur jūtama blakus sēdošo vai stāvošo elpa, saliedē un smīdina, jo vilciens elš un pūš, mazliet krata un brīžiem velkas, nevis skrien. Bērni ir sajūsmā, kad bānītis piestāj atpūsties kārtējā pieturvietā un mamma saka: „Tūlīt mums būs jākāpj ārā stumt bānīti!". Vairāk foto šeit .

Šajos svētkos nav lielu priekšnieku un padoto, nav savējo un svešo. Visi ir vienādi, jo visus apvieno bānītis. Kad gan vēl iespējams braukt šā šaursliežu vilciena vienā no pieciem vagoniem (neparasti daudz, salīdzinot ar ikdienu!) kopā ar SIA „Gulbenes - Alūksnes bānītis" šefu Aldi Kreisleru. Bānīša svētkos nevienam pasažierim konduktors biļetes nepārbauda, „zaķus" nemeklē un nesoda, Bānīša svētkos bērni pasažieru vagonos sēž solos kā lielie un neviens viņus par to nekaunina. Bānītis mīl bērnus. Pirmsskolas vecuma pasažieriem par braukšanu bānītī nav jāmaksā.

Tik pierastie, mīļie Bānīša svētki šodien atkal pulcināja simtiem draugu, ciemiņu un atbalstītāju ne tikai no Gulbenes un Alūksnes novada, bet arī no citām Latvijas vietām, jo šodien uz Gulbeni kursēja un ekskursantus šurp atveda Rīgas vilciens. Dažam ciemos bija atbraukuši radi un draugi, kuri pie reizes apmeklēja Bānīša svētkus Gulbenē, Stāmerienā un Alūksnē. Starp viesiem bija arī no Sanktpēterburgas atbraukušie.

Bērniem savi, pieaugušajiem savi prieki šajos svētkos. Tā bija, ir un būs. Gardi lauku labumi, suvenīru un amatniecības izstrādājumu mandele, priekšnesumi, atrakcijas. Tas viss bija arī šoreiz un pat lietus nespēja iztraucēt svētku prieku. Nākamgad tas būs vēl lielāks un spilgtāks, jo pie reizes svinēsim bānīša 110.dzimšanas dienu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

gunis

gribētu zināt uzvādiņu, kurš organizēja, šo pasākumu???????

pirms 7 gadiem, 2012.09.02 09:17

Kultūra un izklaide