"Baznīcu naktī" Gulbenes novadā durvis vērs divas baznīcas 3

Jau otro gadu Baznīcu nakts aicina atklāt Latvijas baznīcas no jauna katrā novadā visā Latvijā. Šogad pavisam 190 baznīcās 10.jūnijā no pulksten 18.00 līdz pulksten 24.00 notikuma viesiem būs iespēja pavadīt skaistu, garīgi piepildītu vakaru. Gulbenes novadā varēs apmeklēt Gulbenes Vissvētākā Sakramenta katoļu baznīcu un Velēnas evaņģēliski luteriskā baznīcu. Par to informē projekta "Baznīcu nakts" Komunikācijas vadītāja Inese Knipše.

Notikumā piedalīsies baznīcas no visiem Latvijas vēsturiskajiem novadiem un galvaspilsētas Rīgas. Visvairāk dievnamu šogad durvis vērs Kurzemē - 57 baznīcas un Vidzemē - 45, bet Zemgalē – 22, Sēlijā – 14, Latgalē – 14. Rīgā, Piņķos un Katlakalnā atvērtas būs 40 baznīcas.

"Baznīcu nakts kultūras un mākslas norises bagātinās ne tikai Latvijā iemīļoti mākslinieki un mūziķi – solisti, kori, ansambļi, vokālās grupas un ērģelnieki, bet arī daudzviet baznīcās uzstāsies vietējo mūzikas skolu audzēkņi, radošas darbnīcas bērniem būs sagatavojušas draudžu svētdienas skolas. Latvijas kristīgo draudžu ļaudis arī šogad ir sagatavojuši programmas norises, kurās katrs Baznīcu nakts viesis varēs atrast sev interesanto – iejusties baznīcu arhitektūras un mākslas skaistumā, klausīties koncertus, būt lūgšanā un apcerē un pavadīt laiku sarunās. Oficiālais pasākuma tēmturis sociālajos tīklos ir #BaznicuNakts. Notiks arī vienojoši pasākumi visās baznīcās,” stāsta I.Kripše.

"Baznīcu naktī" 10.jūnijā Gulbenes Vissvētākā Sakramenta katoļu baznīcā - pulksten 17:50 būs baznīcas zvanu skaņas, kas ir vienota aktivitāte visās baznīcās; pulksten 18:00  - bērnu nometnes noslēgums, draudzes bērni un jaunieši dziedās dziesmas un izrādīs teātra priekšnesumus; pulksten 19:00 priesteris Andžejs Stoklosa vadīs svēto misi; pulksten 20:20 ērģeļmūzikas pavadījumā notiks klusā lūgšana, izskanēs K.Černi, J.S.Baha, L.Bēthovena, A.Diabelli un citu komponistu darbi; pulksten 21.00 - visu baznīcu vienotā lūgšana “Mūsu Tēvs debesīs” kopā ar draudzes lūgšanu grupu; pulksten 21:10 - kopā ar priesteri Andžeju Stoklosu lūgšana par tautu un valsti; no 21:30 līdz 24:00 - slavēšana kopā ar draudzes slavēšanas grupu.

Velēnas evaņģēliski luteriskā baznīcā pulksten 21.00 - koncerts, kurā piedalās ērģelniece Jevgēnija Ļisicina, soprāns Irina Dzodcojeva un mecosoprāns Jekaterina Novikova, programmā - J.S.Bahs, V. Bellini, A. Vivaldi, C. Franks un citu komponistu skaņdarbi; pulksten 22.00 - vakara lūgšanu vadīs mācītājs Ilgvars Matīss.

Baznīcu nakts rīkotāji aicina jau tagad izvēlēties interesējošās programmas mājaslapas www.baznicunakts.lv. sadaļā “Programma”.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Velēna

Pirms koncerta jau no plkst.18.00 Velēnas baznīcā dažādas aktivitātes gan lieliem, gan maziem: muzeja, torņa apskate, bībeles stāstu krāsošana, u.c. Ienāciet un esiet ar mums!

pirms 4 gadiem, 2016.06.05 13:36

opijs tautai

Aizmirsta ir vēl viena svarīga aktivitāte-naudas mešana ziedojumu kastēs.Un vispār,ja sievietes tiek uzskatītas par II šķiras cilvēkiem,un tām aizliedz baznīcā sludināt,tad tādā tumsonīgā vietā nav ko kāju spert.

pirms 4 gadiem, 2016.06.07 15:31

Opijam

Vai tad visas nebušanas deļ japamet visas tradicijas un baznicas un nejet pie d ieva lugšanas tikai tam deļ ?,jums nepareiza logika .

pirms 4 gadiem, 2016.06.09 10:25

Kultūra un izklaide