Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Beļavā atjauno jauku tradīciju 1

Beļavas pagasta brīvdabas estrādē 16.jūnijā notika mazie Beļavas pagasta deju svētki. Koncerts bija kā sveiciens estrādes 25 gadu pastāvēšanas jubilejā. Vairāk foto šeit.

Deju svētkos piedalījās deju kopas "Zelta Rūsiņš", "Ratiņš", "Tirza" un pašmāju deju kopa "Ega".  

"Beļavas mazie deju svētki būtībā nebija notikuši jau daudzus gadus. Tie aptuveni sešus septiņus gadus bija it kā pamesti novārtā, tāpēc kopā ar deju kopas vadītāju Diānu Tuču izdomājām, ka vajadzētu atjaunot šo tradīciju. Par godu estrādes 25 gadu jubilejai noorganizējām ne īsti deju svētkus, bet sadanci ar domu, ka nākamajā gadā rīkosim jau ļoti lielu pasākumu. Tie būs jau 20. Beļavas deju svētki," stāsta Beļavas tautas nama vadītāja Sarmīte Viduce.

 

Sadanča virsvadītāja bija D.Tuča, bet scenāriju veidoja S.Viduce. Pirms svētku kulminācijas dejas visi Jāņi iededza lielo ugunskuru, jo arī viss pasākums noritēja Jāņu noskaņās. Kultūras iestādes vadītāja bilda, ka pasākums bijis labi apmeklēts, jo kopumā uz to nopirktas 127 ieejas biļetes.

 

Pirms 25 gadiem Beļavas estrādes celtniecībai sekoja arī toreizējais kopsaimniecības vadītājs Valdis Skopāns.

 

"Bija vajadzīga estrāde. Tolaik domājām, kur to ierīkot - pilskalnā vai parkā tuvāk pie Krišjāņa Valdemāra pamatskolas. Nolēmām, ka estrādei jāatrodas tuvāk skolai. Sākumā rīkojām komjauniešu talkas, mazliet vēlāk talkā nāca arī kolhoza "Pilskalns" speciālisti. Pa šo laiku estrādei pirms diviem gadiem tika nomainīta tikai grīda, protams, laboti arī skatīju soli un cementa pakāpieni," atceras V.Skopāns.

 

Viņš salīdzina, ka pirms 25 gadiem pasākumi bijuši ļoti labi apmeklēti. Īpaši jau Beļavas mazie deju svētki.

 

"Tik neliels skaits apmeklētāju, kā bija šajos deju svētkos, iepriekšējos netika novērots. Diemžēl dažādu apstākļu dēļ arī iedzīvotāju pagastā ir kļuvis mazāk," piebilst V.Skopāns.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

emīls

Bija ļoti skaisti.Paldies pasākuma organizētājiem un dejotājiem.

pirms 8 gadiem, 2012.06.20 21:09

Kultūra un izklaide