Beļavas pagasts: visskaistāk griķu pilnziedā

Turpinot šīsvasaras ceļojumu ciklu “Atklāj un iepazīsti!” pa Gulbenes novada tūrisma objektiem, aicinām jūs, lasītāji, doties uz Beļavas pagastu.

Beļavas pagasts no ziemeļu puses ieskauj Gulbenes pilsētu un, izbraucot cauri Emzes parkam tikai pavisam nedaudz aiz pilsētas robežas, nokļūsiet bioloģiskajā saimniecībā “Lukstiņi”, kur saimnieko biškopis Rolands Krevics ar savu ģimeni. Te būs gaidīts ikviens, kam interesē iespēja iepazīties ar bišu dzīvi un uzzināt daudz un dažādus interesantus stāstus par šīm čaklajām medus vācējām.

Saimnieki sniegs ieskatu medus rašanās procesā, kopīgi būs iespēja doties uz bišu dravu, uzzināt par dažādām dravošanas metodēm, kā arī aplūkot biškopības inventāru. Šobrīd, kad notiek šīgada medus ražas ievākšana, ikvienam būs ļauts izgaršot gardo, svaigo, nupat ievākto medu, kā arī izsmaržot bišu vaska šūnu smaržu. Ja saimniecības apmeklētājiem būs interese, saimnieki piedāvās izgatavot pašiem savas sveces. Kā atzīst paši saimnieki, visskaistāk pie viņiem ir laikā, kad griķi ir pilnziedā, un tas ir augusta sākumā. Šis laiks ir ļoti darbīgs arī bitēm, jo griķu ziedi ir labs nektāra avots.

Zirgu sētas “Purenes” saimniekus Mairitu Dreimani-Sloku un Māri Sloku bieži vien var sastapt dažādos pasākumos ne tikai mūsu novadā, bet arī ārpus novada teritorijas, kad svētku apmeklētājiem tiek piedāvāta iespēja pavizināties ar graciozajiem un draudzīgajiem “Pureņu” zirgiem un jaukajiem ponijiem, taču noteikti daudz interesantāk būs doties uz pašu saimniecību, kas atrodas netālu no Pinteļa ezera Beļavas pagastā. Šeit pēc iepazīšanās ar zirgiem un instruktāžas, zinošās saimnieces Mairitas pavadībā varēs doties nesteidzīgā pastaigā pa dažādiem maršrutiem un vērot apkārtnes ainavu daudzveidību. Tā būs gan lieliska atpūta, gan vienlaikus emocionāls piedzīvojums! Pēc izjādes varēsiet atpūsties saimniecības teritorijā esošajā piknika vietā. Tiek piedāvātas arī telšu vietas.

Mūsu novads ir bagāts ar savu kultūrvēsturisko mantojumu, un arī Beļavas pagasts var lepoties ar savu muižu, kas glabā ļoti senu vēsturi. Muižas centrālā ēka – pils - ir starp vecākajām kungu dzīvojamajām ēkām Gulbenes novadā, kas ir saglabājušās līdz mūsdienām. Šobrīd šeit ik dienu jaunas zināšanas apgūst Beļavas pagasta bērni. K.Valdemāra pamatskolas zinošie skolotāji jūs labprāt aicinās doties ekskursijā pa muižas ēku un parādīs unikālas vērtības – dažādus interjera apdares elementus, kas ēkas telpās saglabājušies līdz pat šodienai: krāsaina marmora plātņu grīdas segumu vestibilā, koka kāpnes, krāsnis, durvis, iebūvētus sienas skapjus un sienas paneļus. Jāpiebilst, ka Beļavas muiža, tāpat kā četras citas mūsu novada muižas/pilis – Stāmerienas pils, Litenes muiža, Lizuma muiža un Rankas muiža - šogad piedalās Latvijas Piļu un muižu asociācijas organizētajā akcijā “Apceļo Latvijas pilis un muižas!” un līdz šim jau ir uzņēmusi vairāk nekā 100 akcijas dalībniekus no dažādām Latvijas vietām.

Beļavas pagastā vēl pirms dažiem gadiem bija divas skolas, bet šobrīd bijušajā Ozolkalna pamatskolā, skolā, ko savulaik par savējo sauca arī izcilie latviešu kordiriģenti, dvīņubrāļi Gido un Imants Kokari, nu jau trešo gadu atrodas abiem novadniekiem veltītā ekspozīcija. Brāļi Kokari šobrīd uz pasauli jau noraugās no mākoņu maliņas, bet viņu milzīgais veikums un ieguldījums latviešu koru kultūras attīstībā būs mūžam dzīvs. Lai kaut nedaudz iepazītu izcilo dvīņubrāļu dzīves gājumu, aicinām paviesoties ekspozīcijā Ozolkalnā! Ekspozīcijā ir atrodamas ne tikai dažādas liecības par abu diriģentu radošo darbību mūža garumā, bet arī dažādas lietas un priekšmeti, kas kormeistariem piederējuši dzīves laikā un bijuši ļoti mīļi un dārgi.

Turpat netālu Ozolkalnā atrodas viesu nams “Saulīte”. Šis viesu nams piemērots atpūtai nelielā kompānijā. Šeit varēsiet gan pārnakšņot, gan arī doties pirtī. Viesu nama telpās iespējams rīkot arī svinības.

Sīkāku informāciju par visiem Beļavas pagasta tūrisma piedāvājumiem meklējiet mājaslapā “www.visitgulbene.lv”, sazinieties ar tūrisma objektu saimniekiem un dodieties ceļojumā!

Nākamreiz iepazīsim Daukstu un Līgo pagastus!

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide