Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērni gatavojas koru salidojuma "Tauriņu balsis" noslēguma pasākumam

Izvirza uz atlases otro kārtu
Tukumā 21.maijā notiks 2. Latvijas 2. līdz 4.klašu bērnu koru salidojuma "Tauriņu balsis" noslēguma pasākums. Lai tajā varētu piedalīties, šīs vecuma grupas koriem ir jāiztur divas dalībnieku atlases kārtas. Gulbenes novadā pirmā koru atlases kārta notika 12.aprīlī Gulbenes kultūras centrā, kurā dziedāt prasmi demonstrēja deviņi 2. līdz 4.klašu vispārizglītojošo kori. Vairāk foto šeit.

"Šā salidojuma mērķis ir veicināt jaunāko klašu bērnu koru māksliniecisko izaugsmi un radošās spējas," stāsta Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas metodiķe Aīda Rozentāle.  

Lai veicas otrajā atlases kārtā!

Uz koru atlases kārtu, kas Vidzemes reģionā notiks 20.aprīlī Cēsīs, žūrija izvirzīja Gulbenes 2.vidusskolas 2. līdz 4.klašu kori, ko vada diriģente Ligita Plešanova - Jarusova, un Lejasciema vidusskolas 2. līdz 4.klašu kori, ar kuru strādā diriģente Rita Vēverbrante. Abi šie kolektīvi par savu sniegumu no žūrijas saņēma vairāk nekā 40 punktus no 50 iespējamiem. Viņiem tika piešķirta 1.pakāpe. Katrs koris novada skatē dziedāja trīs dziesmas. Starp tām bija jādzied dziesma arī bez pavadījuma.

 

Otrajā atlases kārtā, kas notiks piecos Latvijas reģionos, tiks izraudzīti paši labākie, kas iegūs tiesības piedalīties salidojuma noslēguma pasākumā Tukumā. Iespējams, ka uz Tukumu posīsies arī šie abi mūsu novada kori, bet pirms tam ir labi jāuzstājas otrajā atlases kārtā.

 

Visiem pārējiem septiņiem koriem, kas piedalījās pirmajā atlases kārtā, tika piešķirts 2.pakāpes diploms. "Tas nozīmē, ka mūsu skolu šīs vecuma grupas kori nemaz nav tik slikti, jo ietilpst vērtējuma gradācijā no 30 līdz 40 punktiem," atzīst A.Rozentāle.

 

Ir mazs dziedātāju skaits

Koru sniegumu vērtēja Gulbenes novada koru virsdiriģents, kora "Ave Sol" mākslinieciskais vadītājs Uldis Kokars, Gulbenes novada valsts ģimnāzijas jauniešu kora "Silver" diriģente Laura Anže, skolotāja Līga Kļaviņa no Druvienas, kā arī Gulbenes novada domes Kultūras, izglītības un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls.

 

"Pēc skates koru diriģenti diskutēja ar žūriju par to, ka īpaši lauku skolās šie kori ir mazskaitliski, līdz ar to arī skanējums nav tāds, kāds tas varētu būt. Tā nav diriģentu vaina, bet valsts politika, kas veicina, lai ģimenes ar visiem bērniem aizbrauktu no valsts. Mums ir gan pustukšas klases, gan pustukšas skolas. Tika ņemts vērā, ka šajā vecumā bērnu balsis tikai veidojas," stāsta A.Rozentāle.

 

U.Kokars atzina, ka tikai, sākot ar ceturto kori, viņš varējis atzīmēt, ka dziedātājiem ir dzīvas sejas. Dziesma ir emociju izpausme, kur emocijas pauž dziedātāju mīmika, acis un tamlīdzīgi.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide