Bērni svētkus svin Litenē

Vakar, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, bērni kuplā skaitā pulcējās Litenē, kur tika svinēti svētki “Laimīgā zeme”. Lai arī laika apstākļi nelutināja ar saulīti un siltumu, svētki izdevās!

Kā vienmēr – tur, kur ir bērni, valda smiekli un jautrība. Svinēt svētkus bērni bija ieradušies no visa novada. Pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Krevica stāsta, ka uz Liteni bija atbraukuši bērnudārznieki no pilsētas, Stāķiem, Lejasciema, Rankas, Jaungulbenes, Stāmerienas, Druvienas, Lizuma, Tirzas, Galgauskas un, protams, no Litenes.

Svētku programmā bija gan svētku gājiens, gan darbnīcas, gan koncerts, gan arī pārsteigumi. Katrs bērnudārzs un pirmsskolas grupiņa uzstājās ar savu priekšnesumu. Bērni dziedāja un dejoja, savukārt Druvienas bērni gāja rotaļā. Ciemos pie bērniem ieradās Sprīdītis, Lienīte un viņu vecmāmiņa.

Gulbenes novadā jau izveidojusies tradīcija, ka katru gadu šajā dienā ciemiņus no citiem bērnudārziem vai pirmsskolas grupām uzņem kāds cits bērnudārzs. Litenes bērnudārza vadītāja Elita Trupavniece stāsta, ka nākamgad 1.jūnijā bērnudārznieki šos svētkus svinēt dosies uz Lizumu.

Starptautiskās bērnu aizsardzības dienas aizsākumi meklējami 1925.gadā, kad Ženēvā norisinājās Pasaules konference bērnu labklājībai. Savukārt pirmo reizi šī diena kā svētku diena tika atzīmēta 1950.gadā. Kopš tā laika Starptautiskā bērnu aizsardzības diena ir kļuvusi par tradīciju daudzās pasaules valstīs, kad notiek dažādi bērniem veltīti pasākumi.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide