Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērni un jaunieši iepazīst senos metālapstrādes amatus 2

Saulgriežu laikā no 36 bērni un jaunieši Stāķu pamatskolā jaunrades nometnē “Saules spēles ” iepazina senos metālapstrādes amatus. Dalībnieki  praktiski iesaistījās rotu kalšanā, rotu darināšanā, važiņu gatavošanā, alvas liešanā, kniedēšanā, radot individuālus un kolektīvus projektus.

Nometnes atvēršanas dienā katrs dalībnieks iekrāsoja savu saulīti - magnētu, lai tā veidotu kopēju nometnes emblēmu. Koša, krāsaina, tā ik rītu lielus un mazus aicināja skandēt,  dejot saulgriežu rotaļas, tad ķerties pie metālu iepazīšanas, locīšanas, veidošanas.  Tā nopietnās prasmes, pašas rokās devās. Kopā ar skolotājiem Inesi Bodonovu, Viktoru Černoglazovu tapa vēja zvani, sapņu ķērāji, dekoratīvi pakarāmie. Nopietni kaļot, slīpējot metālu, rotkaļu Elīnas un Māra Bražu  vadībā, dalībnieki sev izgatavoja saktiņas, gredzenus. Aizrautīgs piedzīvojums bija smēdes apmeklējums, kur kalējs Laimonis Bāliņš, ne tikai demonstrēja metāla kalšanas noslēpumus, bet arī ļāva pašiem kalt. Izrādās, arī dzelzs reizēm kļūst lokana. Drosmīgie pamēģināja  īstā smēdē kalt uzkarsētu dzelzi un kādu lietu arī izkala.  Dažs tika pie naglas, cits pie krampīša, bet vēl kādam izdevās izkalt nopietnu pakaramo. Nometnes laikā neizpalika arī sporta aktivitātes. Sagaidījuši nometnes “Ūdens pilītes” dalībniekus, skolotājas Ainas Rubenes iedvesmoti, bērni un jaunieši  devās sportiskajos labirintos. Neviens neapmaldījās, jo finišā visus gaidīja “saules spēlētāju” gatavotā pica un “ūdens pilīšu” sarūpētie saldumi. Nometnes noslēgumā, skolotājas Laura Kļaviņa, Ieva Šumakova kopā ar dalībniekiem saules krāsu pannās,  radīja pozitīvo emociju spoguļus, kuros iemirdzējās  viss izjustais, saspēlētais.Paldies vecākiem par pamudinājumu bērniem, saturīgi pavadīt vasaras brīvdienas.Par finansiālo atbalstu pateicamies biedrībai “Sateka”, Gulbenes novada domei, Stradu pagasta pārvaldei vēsta nometnes "Saules spēles" vadītaja D.Šķēla.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Dace M.

Paldies nometnes organizatoriem ! Bērniem pašiem ļoti patika. Prieks, ka bērniem tiek mācītas šīs senās, lietderīgās metāla apstrādes prasmes. Domāju, ka šādām nometnēm būtu jābūt brīvprātīgi obligātām, jo tad būtu cerība, ka bērni, kuri daudz laika pavada pie datora, - no tā tiktu atrauti, un tādā veidā tiktu vairāk ieinteresēties praktiski darboties arī ikdienā.

pirms 5 gadiem, 2014.06.27 16:01

Kultūra un izklaide