Bibliotēka aicina uz tikšanos ar Kristīni Želvi

29.oktobrī plkst.18:00 Gulbenes novada bibliotēka aicina uz tikšanos ar rakstnieci, Latvijas Televīzijas raidījuma „100 grami kultūras” vadītāju un kinorežisori Kristīni Želvi.

K.Želve 1996. gadā absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmijas Anša Epnera vadīto kino režijas kursu. Viņas radošo biogrāfiju veido vairākas dokumentālās filmas, televīzijas filmas, spēlfilmas un video klipi. Viena no jaunākajām režisores filmām „Fedja” stāsta par Latvijā maz zināmo somu kinorežisoru, melodrāmas meistaru Teivo Tulio (īst. v. Teodors Tugajs), kurš pirmos 10 gadus dzīvojis Latgalē Rēzeknes rajonā.

Paralēli režijas darbiem K. Želve strādājusi arī TV3, kur veidoja un vadīja kinoprogrammu „Sapņu fabrika”. Līdzdarbojusies Starptautiskajā kinoforumā „Arsenāls” un filmu programmā „Gadsimta filmu parāde”. Sastādījusi Jurim Podniekam veltīto CD, strādājusi žurnālā „Kino Raksti”. Jau deviņus gadus K.Želve mūs iepazīstina ar kultūras aktualitātēm tiešraidē televīzijas raidījumā „100 grami kultūras”.

2011.gadā izdots viņas pirmais stāstu krājums „Meitene, kas nogrieza man matus”, kurā vienojošais elements ir 1990.gadi – radikālu pārmaiņu laiks Latvijā. Laiks, kad viss brūk un jūk, un jaunieši mēģina atrast savu vietu dzīvē. Par šo grāmatu K.Želve saņēmusi Latvijas Literatūras gada balvu labākās debijas nominācijā, kā arī laikraksta „Diena” Gada balvu kultūrā.

Šīsdienas sarunā pievērsīsimies stāstu tapšanas vēsturei, 1990.gadu andergraundam, pašmāju jaunākajai literatūrai un kultūras dzīves aktualitātēm, kā arī daudz kam citam.

Plkst. 16: 00 tikšanās ar Kristīni Želvi notiks arī Litenes bibliotēkā.

Abi pasākumi notiek VKKF projekta „Laiks grāmatai. Rakstnieks Gulbenes novada bibliotēkās” ietvaros. Laipni aicinām tos apmeklēt!

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide