Bibliotēkā atklās Ilzes Šuļjas tekstilmozaīkas izstādi „Rakstu stāstu bez vārdiem” 1

16.oktobrī puksten18.00 Gulbenes bibliotēkā gulbenietes Ilzes Šuļjas tekstilmozaīkas izstādes „Rakstu stāstu bez vārdiem” atklāšana.

Pirmā aizraušanās ar tekstilmozaīku, pirmie darbi un pirmā uzdrīkstēšanās piedalīties izstādēs Ilzei parādījusies tikai 2012.gadā, kad pie izcilās tekstilmozaīkas meistares Aijas Rācenājas apgūtas tekstilmozaīkas tehnikas. Festivālā „Rīgas tekstilmozaīka 2012” konkursā - izstādē „Mans sapņu dārzs” iegūtā skatītāju simpātiju balva bijusi kā stimuls šim mākslas veidam pievērsties vēl nopietnāk.

Šogad - festivālā „Rīgas tekstilmozaīka 2013” minikviltu konkursā „Zivs” viens no Ilzes iesniegtajiem darbiem starptautiskas žūrijas vērtējumā ieguvis godalgoto 3.vietu.

Jautāta par darbos attēloto lietu un sižetu izvēli, māksliniece skaidro: „Apskatīto tēmu loks ir plašs. Blakus man aktuālu tēmu risinājumam veidoju arī asociatīvus dabas motīvus plašā to krāsu un formu dažādībā. Man patīk vienkāršība, tāpēc, veidojot gleznu, darba gaitā no iztēlē uzburtās ainas atsijājas viss liekais, līdz, izmantojot dažus materiālus un krāsas, mākslas darbā lakoniski un skaidri atklājas idejas kodols.”

Šajā izstādē apskatāmi darbi, kas radīti laikā, kad mākslinieces jaunradē vērojamas būtiskas pārmaiņas - joprojām paliekot uzticīgai tradicionālajai tekstilmozaīkai, lielu radošās enerģijas daļu viņa velta tās mākslinieciskajam izpausmes veidam.

Līdz šim Ilzes Šuļjas tekstilmozaīkas darbi eksponēti grupu izstādēs Gulbenē, Bauskā, Tukumā, Rīgā, kā arī Birmingemā (Anglija) un Sanktpēterburgā (Krievija).

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Aija Rācenāja

Apsveicu Ilzi ar pirmo personālizstādi! Man tiešām prieks, ka kursos iegūtās iemaņas Ilze pilnveido tālāk, un rada mākslinieciskās tekstilmozaīkas darbus. Novēlu arī turpmāk daudz māksliniecisku ideju un izpausmes veidu!

pirms 7 gadiem, 2013.10.07 21:24

Kultūra un izklaide