Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bibliotekā būs alūksnieša Viļņa Blūma fotoizstāde

23.februārī plkst.18:00 Gulbenes bibliotēkā fotoizstādes "Tepat līdzās" atklāšana. Fotogrāfiju autors - alūksnietis Vilnis Blūms.

Izstādē redzamajās fotogrāfijās blakus Alūksnes novada ainavām arī portretos apturēti mirkļi, kas katram skatītājam raisīs asociācijas ar izjustiem un zināmiem brīžiem un varbūt mudinās vērīgāk ielūkoties tuvāko cilvēku sejās.  

Foto ir V.Blūma vaļasprieks kopš sešdesmito gadu vidus. Viņa darbi ir publicēti dažādos laikrakstos un žurnālos („Alūksnes Ziņas" „Malienas Ziņas", „Mūsmājas"), kā arī sienas kalendāros. Mākslinieks piedalījies arī daudzās Alūksnes novadā rīkotajās fotoizstādēs. „Fotogrāfija nodrošina unikālu jaunatklājumu sistēmu - tā realitāti rāda mums parāda tādu, kādu to iepriekš neesam redzējuši," piebilst Vilnis Blūms. „Fotografēšana ir kā sekss - ja nav sajūtu, tehnika nepalīdzēs! Kopumā tas viss ir sirds + neprātīgs darbs, kuru dara tikai ķertie un parautie. Un visu laiku jāmācās..."

 

Līdz 1990.gadam darbojies pašdarbībā, spēlējis ģitāru VIA „Binders", Alūksnē. Koncertējis kopā ar Ivaru Vīgneru (1983.-1990.) un Edgaru Liepiņu. Tieši Alūksnē uzsākās Edgara Liepiņa muzikāls uzvedums "Pasmaidi, sirds gaiša kļūs!", kurš vēlāk Rīgā tika izvērsts plašāk, nu jau kopā ar J.Kulakova grupu.

 

Deviņdesmitajos gados Vilnis aizrāvies arī ar filmēšanu. Īpašu azartu radot vēsturisku materiālu izpēte un dokumentālu filmu veidošana, kurās sižetu bagātina aculiecinieku stāstītais. 2010.gadā filmējis Alūksnes galvenās un garākās ielas - Pils ielas - vēstures lieciniekus un fotoarhīvus. Tur ietvertas liecības par Alūksni no 1920. līdz 1940. gadam. 2010.gadā tapusi filma par alūksnieti Lūciju Sāgamežu - Nāgeli. Sadarbojoties plašai Alūksnes puses radošo cilvēku komandai, tapusi arī spēlfilma „Pilnmēness naktis" pēc dzejnieces Vēsmas Kokles - Līviņas tāda paša nosaukuma stāsta motīviem. Šai filmai scenārija un mūzikas autore V.Kokle - Līviņa, operators - Vilnis Blūms.

 

Par aktivitātēm vietējās kultūrvēstures saglabāšanā, dokumentējot, filmējot un fotografējot visu nozīmīgāko un tādējādi ar Alūksnes vēsturi iepazīstinot plašu sabiedrību, 2010.gadā V.Blūms apbalvots ar Alūksnes novada pašvaldības balvu „Sudraba zīle".

 

Šis pasākums Gulbenes bibliotēkā notiek Vidzemes kultūras programmas projekta „Novadu literatūra un māksla - vērtība un vajadzība" ietvaros.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide