Bibliotēkā – Digitālā nedēļa 1

Šonedēļ Latvijā notiek Eiropas Digitālā nedēļa, kurā piedalās arī Gulbenes novada bibliotēka, piedāvājot iedzīvotājiem dažādus pasākumus.

20.martā pulksten 15.00 bibliotēkā viesosies Valsts darba inspekcijas pārstāvji ar semināru “”OiRA” – interaktīvs rīks darba vides risku novērtēšanai”. “Lai darba devēji vieglāk varētu izpildīt normatīvo aktu prasības, Valsts darba inspekcija sadarbībā ar Eiropas darba drošības un veselības aizsardzības aģentūru izstrādājusi interneta vietnē bāzētu interaktīvu rīku “OiRA”, kas ir īpaši piemērots mazajiem uzņēmumiem, kuros strādā līdz 20 darbiniekiem,” informē bibliotēkas Reģionālā mācību centra vadītāja Rūta Bokta.

21.martā pulksten 15.00 būs seminārs par VID EDS aktualitātēm: gada ienākumu deklarācijas aizpildīšana, saziņa ar VID elektroniski, EDS pieejamie dati un to izmantošana.

22.martā pulksten 14.30 varēs apmeklēt Zāļu valsts aģentūras semināru “Latvijas Zāļu reģistrs: kā nepārmaksāt par zālēm?” Seminārā būs iespēja uzzināt par zāļu izvēles iespējām, zāļu iegādāšanos internetā, kā arī par vienādas iedarbības zālēm.

23.martā pulksten 14.00 bibliotēkā viesosies multimediju mākslinieks Einārs Timma ar praktisko nodarbību “Satiec virtuālo realitāti un interaktīvās tehnoloģijas”. Būs iespēja redzēt, kā virtuāls objekts kļūst reāls, dzirdēt 3D skaņu, radīt skaņu ar nebijušiem instrumentiem, kā arī būs citas aizraujošas lietas. Sīkāka informācija pa tālruni 64471335.

“Šajā nedēļā līdz 22.martam ir iespēja atnākt uz “Kafijas pauzi bibliotēkā,” kuras laikā bibliotēkas darbinieki pastāstīs un parādīs, kā informācijas meklēšanā izmantot vērtīgus bezmaksas resursus: e-grāmatu un e-žurnālu kolekcijas, laikrakstu bibliotēku, ziņu aģentūru un nozaru meklēšanas portālus,” aicina R.Bokta.

Eiropas Digitālo nedēļu Latvijā organizē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

“Visi pasākumi un konsultācijas ir bez maksas, bet obligāta ir iepriekšēja pieteikšanās pa e-pastu “ruta.bokta@gulbenesbiblioteka.lv” vai pa tālruni 22023043,” piebilst R.Bokta.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Aija

Vai tas ir domāts bezdarbniekiem? Jo darba cilvēki jau netiek. Vai aktivitātes tikai ķeksīša pēc?

pirms 3 gadiem, 2018.03.21 08:34

Kultūra un izklaide