Bibliotēkā diskutēs par filozofiju

Gulbenes novada bibliotēkā sestdien, 23.janvārī, pulksten 12.00  Latvijas Universitātes filozofijas bakalaura 3.kursa students Imants Kivlenieks interesentus gaidīs, lai kopīgi uzsāktu jau otro sarunu par filozofiju. Tikšanās vieta – bibliotēkas zāle 2.stāvā.

“Esmu guvis zināmu akadēmisko un dzīves pieredzi, un man gribas tajā dalīties. Jau kopš agras bērnības esmu radis šaubīties, jautāt un izzināt pasauli. Tikai vēlāk sapratu, ka patiesībā cenšos izzināt sevi. Filozofija, manuprāt, ir viens no lieliskākajiem veidiem, kā ieraudzīt savu vietu šajā pasaulē un piedzīvot atklāsmes, jo viss sākas ar domāšanu. Nodarbību galvenā ideja ir palīdzēt cilvēkiem iemācīties uzturēt iekšēju dialogu ar sevi,” “Dzirkstelei” saka I.Kivlenieks.

Viņš priecāšoties savās vadītajās nodarbībās redzēt jebkura vecuma interesentus, bet jo sevišķi jauniešus. Pirmā tikšanās jau ir notikusi 16.janvārī, tās laikā I.Kivlenieks pastāstīja par sevi un mudināja klausītājus nebaidīties atklāties, runāt par jautājumiem, kas satrauc, dalīties idejās, domās.

“Otrā mūsu tikšanās būs veltīta jautājumam, kas ir filozofija. Tā, ka daudz nebūs zaudējuši arī tie, kas ieradīsies tieši uz otro nodarbību. Tiks aplūkotas dažādu filozofu atbildes uz jau minēto jautājumu. Iespējams, filozofija ir visgrūtāk definējamā prakse pasaulē, tāpēc būs interesanti paraudzīties, kur saruna mūs aizvedīs,” bilst I.Kivlenieks. Viņam pašam vistuvākie filozofi esot Ošo (1931-1990), īstajā vārdā Bhāgavans Šrī Radžnišs, kurš bija indiešu garīgais skolotājs un rakstnieks, kā arī Frīdrihs Vilhelms Nīče (1844-1900), kurš bija vācu filozofs, filologs un psihologs.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide