Bibliotēkā - Gunāra Ozoliņa akvareļu izstāde

16.janvārī plkst.18.00 Gulbenes bibliotēkā Gunāra Ozoliņa akvareļu izstādes „Gadalaiku gaismā" atklāšana.

Gunāra Ozoliņa vārds labi zināms alūksniešiem. Pateicoties viņa daudzpusīgajai darbībai, Gunāra vārds lasāms gan pie rakstiem vietējos laikrakstos, gan fotogrāfijām un akvareļiem. Mākslinieks ilustrējis vairākas Vēsmas Kokles-Līviņas, Kornēlijas Apškrūmas un Lūcijas Sāgamežas-Nāgeles grāmatas. Viņš apglezno arī keramiku un stikla izstrādājumus, gravē stiklā, dārgmetālos. G.Ozoliņš ir arī viens no pilsētas zinošākajiem gidiem, kura vadībā Alūksni iepazīst tuvi un tāli viesi.  

Ar glezniecību mākslinieks nodarbojas kopš 1960.gada. Pirmā izstāde tika atklāta 1962.gadā Alūksnes pilī. Izstādes bijušas Cēsīs, Rīgā, Balvos, Alūksnē, Alsviķos, Māriņkalnā, Atē, Apē, Trapenē, Gaujienā. Mākslinieka darbi atrodas privātkolekcijās Kanādā, Igaunijā, Krievijā, ASV, Lietuvā, Taizemē, Austrālijā, Vācijā.

 

Gunārs Ozoliņš dzimis Balvos (1942), bet dzīvo Alūksnē. Mācījies Maskavas Mākslas universitātē. Strādājis par mākslinieku noformētāju Alūksnes novadpētniecības un mākslas muzejā un citās iestādēs. Apbalvots ar Alūksnes novada pašvaldības balvu „Sudraba zīle".

 

Izstādes atklāšanas dienā ieklausīsimies arī G.Ozoliņa sarakstītajos stāstos - gan nopietnos, gan jocīgos, kuros - gan noskatītais Alūksnes pusē, gan dzīves gaitās pamanītais.

Aicinām būt kopā ar mums šajos krāsainajos mirkļos!

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide