Bibliotēka izceļ novada pērles 4

Gulbenes novada bibliotēka pirms Ziemassvētkiem ir sarūpējusi izglītojošu un izzinošu dāvanu bērniem. Tā ir krāsojamā grāmata “Gulbenes novada pērles”. Grāmatas atvēršanas svētki, kuros piedalījās novada izglītības iestāžu darbinieki un bibliotēku vadītāji, notika šonedēļ.

“Ideja par šādas krāsojamās grāmatas veidošanu un izdošanu, lai mazajiem lasītājiem interesantā veidā pastāstītu par mūsu novadu, mums radās pirms diviem gadiem. Praktiski ideju īstenojām pavasarī, kad uzrakstījām projektu Vidzemes plānošanas reģiona Vidzemes kultūras programmai. Darbs sākās vasaras sākumā un ilga visu vasaru. Mūsu rīcībā informācijas par novadu ir ļoti daudz, tāpēc nācās rūpīgi atlasīt to informāciju, kas būtu interesanta tieši bērniem. Tas nebija viegli, jo muižu un piļu Gulbenes novadā ir ļoti daudz. Arī tekstus rediģējām tā, lai viņiem tie būtu interesanti un saprotami. Bija jāatrod saistoši stāsti, piemēram, cik mūsu pilīs ir spoku. Tomēr mums izdevās katram mazajam stāstiņam, kas izlasāms grāmatā, rast reālu faktu un informācijas avotu, tāpēc nekas nav izdomāts,” stāsta Gulbenes novada bibliotēkas novadpētniecības lasītavas vadītāja Sanita Jurkāne.

Grāmata tikai pirms divām nedēļām saņemta no izdevniecības Valmierā, tāpēc bibliotēkas darbinieces smejas, ka pašas gan neesot paspējušas nevienu zīmējumu izkrāsot.

Zīmējumus, kuros mazie lasītāji var likt lietā savu krāsu izjūtu, veidojusi lasītavas darbiniece Inga Caunīte.

“Es saliku kopā stāstus, bet Inga mēģināja visu uzzīmēt. Manuprāt, viņai ir izdevušies sirsnīgi un jauki zīmējumi. Skolu vēstures skolotāji jau cerēja, ka šo grāmatu skolas saņems 18.novembrī, bet grāmata tika izdota mazliet vēlāk. Vēstures skolotāji ierosināja, ka līdzīgu grāmatu vajadzētu izveidot arī vecākiem skolēniem. Man jau ir radusies doma, kāda šī grāmata varētu izskatīties. Tajā varētu būt vairāk informācijas un dažādu uzdevumu. Strādājot pie grāmatas izveides, mudinājām arī pagastu bibliotekāres izteikt savus ierosinājumus un iesūtīt tekstus,” saka S.Jurkāne. Viņa pateicas par palīdzību grāmatas tapšanā arī Gulbenes novada bibliotēkas direktorei Antrai Sprudzānei.

“Grāmatas veidotāji ir paveikuši lielu un vajadzīgu darbu, sagādājot mūsu novada bērniem līdz šim nebijušu iespēju – iepazīt savu novadu neordinārā veidā – lasot un darbojoties. Grāmata ir mūsu izglītības procesa inovācija,” atzina Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls.

Izzinošajā grāmatā atrodama ne tikai informācija un iespēja izkrāsot zīmējumus. Bērni mudināti arī paši ļaut vaļu savai fantāzijai, piemēram, uzzīmēt, kāds, viņuprāt, izskatās Velna vārtu sargs Jaungulbenē, kādas izskatījās akas senajos laikos, kāda varētu izskatīties Sēņu sala. Mazajiem lasītājiem ir jāatbild arī uz dažādiem jautājumiem, piemēram, kam viņi uzceltu pieminekli, kas ir kučieris, kas ir telegrāfs un tamlīdzīgi. Izdevumā ir iekļauti arī ticējumi, teikas un anekdotes, kā arī tautas dziesmas, kas pierakstītas mūsu novadā. Ir jāatmin krustvārdu mīkla, jāatrod atšķirības un Gulbenes novada apdzīvoto vietu nosaukumi.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Acs

Prieks, ka arī Gulbenes bibliotekas darbinieces atradušas unikālu risinājumu, kā bagātināt mūsu novadu:)! Tas ir apliecinājums, ka mēs VARAM! Vajag tikai GRIBĒT, tad atrast nišu un pacensties to ieņemt. Kā gribētos, lai viņām atrodas sekotāji visās citās jomās!

pirms 4 gadiem, 2016.12.16 14:37

Vineta

Paldies visām čaklajām rokām - grāmatas veidotājiem!
Jau iztēlojos, kā bērni krāso un mēģina atpazīt krāsojamo objektu ar reālo - vai tur ir bijis, vai būs u.tt.
Tikai pozitīvas emocijas!

pirms 4 gadiem, 2016.12.16 18:05

???

Vai šo grāmatiņu var iegādāties. Ja var, tad kur?

pirms 4 gadiem, 2016.12.16 16:47

bibliotekāre

diemžēl nopirkt nevar gan, bet grāmata PDF formātā būs pieejama Gulbenes novada bibliotēkas mājas lapā!

pirms 4 gadiem, 2016.12.16 17:33

Kultūra un izklaide