Bibliotēkā - lasījumu cikla “Skanošā proza” pirmais pasākums

Gulbenes novada bibliotēkā 17.martā pulksten 15.00 aicinām uz lasījumu cikla “Skanošā proza” pirmo pasākumu "Inga Žolude un Oskars Herliņš VALSE MELANCOLIQE".

Šajā pasākumā dzirdēsiet rakstnieces Ingas Žoludes stāstu "1904", kas vēsta par vienu gadu Emīla Dārziņa dzīvē. Šajā gadā viņš guva transcendentālu ierosmi latviešu slavenākajam komponētajam skaņdarbam "Melanholiskais valsis". Stāstā izsekots Emīla Dārziņa paša melanholiskais dzīves ceļš. To papildinās komponista Oskara Herliņa šim stāstam komponēts skaņu pavadījums, kurā izmatots “Melanholisā valša” motīvs. Lasījums savu pirmatskaņojumu piedzīvoja 2017.gada 29.novembrī Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā.

Inga Žolude (1984) ir rakstniece un publiciste. 2008.gadā debitējusi ar romānu “Silta zeme”, 2011. gadā saņem Eiropas Savienības Literatūras balvu par stāstu krājumu “Mierinājums Ādama kokam”, kopumā sarakstītas piecas grāmatas. Raksta kritikas un publicistiku, kā arī darbojas Latvijas Rakstnieku savienībā.

Oskars Herliņš (1980) ir komponists, studējis filozofiju Latvijas Universitātē un kompozīciju Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kā arī Nīderlandē un Zviedrijā. Ierakstījis vairākas skaņu plates, piemēram “Mūzika sintētiskajam orķestrim”. Ieguvis godalgas elektroniskās mūzikas konkursā “Elektrochok” Dānijā, Jaunās mūzikas festivāla “Arēna” kompozīciju konkursos, kā arī citos.

Pasākumu atbalsta VKKF.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide