Bibliotēka martā iepriecina ar neparastiem un ļoti atšķirīgiem pasākumiem

Gulbenes novada bibliotēka martā savus lasītājus un citus interesentus iepriecināja ar neparastiem un ļoti atšķirīgiem pasākumiem dažādām gaumēm un interešu grupām, kur deva iespēju izbaudīt gan augstas kvalitātes literāro darbu priekšlasījumu, gan tikšanās ar Latvijā populāriem un nopelniem bagātiem cilvēkiem.

Gaidot Gulbenes novada olimpieti mājās, mēs izveidojām izstādi, kurā apkopojām informāciju par Daumanta Dreiškena sporta gaitām un interesentiem bija iespēja apskatīt un aptaustīt lietas no Daumanta profesionālo gaitu personīgajiem krājumiem, tai skaitā Soču Olimpisko spēļu tērpu, dažādas medaļas, kausus un atzinības rakstus. Lielāko interesi izraisīja Daumanta sporta tērps un biežāk uzdotākais jautājums bija: ”Vai tad tajā Daumants var ielīst?”

16.marta piektdienas vakarā tikāmies ar vienu no Latvijas populārākajiem sporta žurnālistiem Armandu Tripānu, kurš ir veidojis ne vienu vien emocionālu sižetu par sportistu ikdienu, kuri ļauj ne tikai uzzināt jaunumus un sasniegumus, bet arī iepazīt sportistu cilvēcīgo pusi, apzinoties cik grūti nāk panākumi un ko tas nozīmē pašiem sportistiem, viņu treneriem, ģimenēm un līdzjutējiem. Arī Daumants Dreiškens dalījās savā pieredzē, pieminot aizraujošus faktus, par kuriem televīzija nerunā un kurus bija iespēja uzzināt tiem, kuri atnāca uz tikšanos “Olimpiskā pieredze”.

17.marta pēcpusdienā Gulbenes novada bibliotēkā ar Valsts Kultūrkapitāla Fonda atbalstu notika lasījumu cikla “Skanošā proza” pirmā tikšanās, kurā piedalījās Inga Žolude un Oskars Herliņš . Šajā pasākumā dzirdējām rakstnieces Ingas Žoludes stāstu "1904", kas vēsta par vienu gadu Emīla Dārziņa dzīvē. Šajā gadā viņš guva transcendentālu ierosmi latviešu slavenākajam komponētajam skaņdarbam "Melanholiskais valsis". Stāstā izsekots Emīla Dārziņa paša melanholiskais dzīves ceļš. To papildinās komponista Oskara Herliņa šim stāstam komponēts skaņu pavadījums, kurā izmatots “Melanholisā valša” motīvs. Lasījums savu pirmatskaņojumu piedzīvoja 2017.gada 29.novembrī Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā.

No 19. līdz 23.martam Digitālās nedēļas ietvaros  piedāvājām Gulbenes novada iedzīvotājiem informatīvas nodarbības par zāļu sastāvdaļu nozīmi un tirgus cenu atšķirībām, kā arī VID elektronisko deklarāciju sistēmas aizpildīšanas. Informācijas apjomu papildināja seminārs, kas  paredzēts mazo uzņēmumu darba devējiem par OiRa interaktīvo rīku, kas ir aktuāla darba vides risku novēršanai.  Digitālā nedēļa tika noslēgta ar virtuālās realitātes un digitālo tehnoloģiju piemēriem un iespēju vērot kā pusstundas laikā 3D printeris  uz plakanas virsmas radīja reālu priekšmetu, kas šķiet pilnīgi neticami! Digitālās nedēļas laikā Gulbenes novada pilsētas un pagastu 17 bibliotēkās tika organizēti 48 pasākumi digitālo prasmju pilnveidošanai, kurus apmeklēja 423 dalībnieki. Apmeklētāju vidū bija skolēni, skolotāji, uzņēmēji, valsts pārvaldē strādājošie, bezdarbnieki un seniori.

Nedēļas nogale tika pavadīta krasi atšķirīgās noskaņās. Piektdienas vakarā, pārrunājot Ilonas Vītolas 4. grāmatas “Rūgtais vērmeļu kauss”  saturu,  tika pieminēti 1949.gada 25. marta upuri un sirsnīgās sarunās klātesošie dalījās atmiņās, pārdomās un nāca pie kopsaucēja, ka ir nepieciešamība apkopot Gulbenes novada iedzīvotāju likteņstāstus.

Ietilpīgo marta pasākumu maratonu noslēdza nesteidzīga saruna sestdienas pēcpusdienā ar šobrīd pārdotāko latviešu romānu “Saplēstās mežģīnes” un “Debesis pelnos” autori Karīnu Račko.

Karīna ar savām grāmatām, kurās ir latviešu autoriem neraksturīgās erotiskas ainas, sagrauj mītu par latvisko kautrīgumu, izvirzot savus erotiskos romānus visu grāmatnīcu top virsotnēs. 

Autore ir ļoti atvērta sarunām gan par sevi, savu ikdienu, gan savām grāmatām un to varoņiem. Viņa ir lielisks piemērs un iedvesma tiem, kas nevar uzdrošināties riskēt  un sekot saviem sapņiem.  Lai arī autore ir ļoti populāra un aizņemta, strādājot pie trešās grāmatas, viņa aizvien  ir komunikabla un atsaucīga uz ielūgumiem, apciemojot dažādas Latvijas bibliotēkas.  Ļoti būtiska loma Karīnas profesionālajā jomā ir vīram, kurš  viņai vienmēr  ir līdzās un sniedz atbalstu, ar cieņas un mīlestības pilniem vārdiem uzslavējot savu sievu.

Karīna izsaka lielu paldies pasākuma apmeklētājiem par saturīgo, interesanto diskusiju, siltumu un iedvesmas lādiņu turpmākajam darbam un ļoti priecājās par iespēju pie mums viesoties. Mācīsimies no grāmatu autores Karīnas neapstāties pie sasniegtā, izvirzīt sev augtākus mērķus un nebaidīties grožus ņemt savās rokās, cik vien tas no mums ir atkarīgs.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide