Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bibliotēkā - pirātu šovs

Piektdien, 19.janvārī, pulksten 13.00 Gulbenes bibliotēkā viesosies rakstnieks Dinijs Arvīds Deģis, kurš iejutīsies savas jaunākās grāmatas - dēku romāna „Mellsila pirāti" - notikumos, aizvedīs mūs uz 17.gs. un vēstīs par patiesiem vēsturiskiem atgadījumiem Mellsilā, Rojā un Talsos.

Arvīds Dinijs Deģis (1972) ir žurnālists un redaktors, lasītājiem pazīstams ar dzejoļu krājumiem „Debesu Žonglieris"(2005), „Siržu Bokss"(2007), „Tango reibums"(2010), vairākām lugām un romāniem „Nesodāmais avantūrists" (2009) un „Mellsila pirāti" (2011). Pēdējais ir aizraujošs dēku romāns, kura varoņi darbojas mums pazīstamās vietās Mellsilā, Rojā un Talsos Kurzemes - Zemgales hercogistes laikā. Rakstnieks izmantojis vēstures faktus un reālas personas, kā arī teikas un nostāstus, ievijot tos savā radošajā fantāzijā.  

Lai tikšanās nenoritētu tradicionālā garā, rakstnieks to iecerējis kā aizraujošu, dinamisku pirātu šovu.

 

Pats Arvīds Dinijs Deģis šajā uzvedumā atainos vilkati un pirātu kapteini, bet viņa skatuves partnere Elīza - Juzefīnu, tavernas meiču un arābu princesi. Tērpi būs stilizēti un atpazīstami no filmām „Karību jūras pirāti", spēlētāji vairākkārt pārģērbsies un pārvērtīsies kā iekšēji, tā ārēji.

 

Šajā aizraujošajā vēstījumā A.D.Deģis apmeklētājiem sola vilkača pārvēršanos par zvejnieku, apkalpes salīgšanu uz pirātu fregates, kapteiņa ievēlēšanu, pirātu dziesmu, anekdošu un tostu mācīšanos.

 

Skatītājiem būs iespējams gūt spilgtus iespaidus par pirmo vētru, pirmo jūras kauju, dumpi uz kuģa, kā arī vērot paukošanās paraugnodarbību. Daudz interesanta uzzināsiet arī par pirātu garderobi, ēdienkarti, māņticību, lauvas medībām un runājošā papagaiļa pieradināšanu. Neizpaliks arī arābu princeses stāstījums, dažādi pārsteigumi un īstas pirātu dziesmas.

 

Autors sola, ka šajā pasākumā neviens neiesnaudīsies, jo šajā režisora Aivara Heldes un stilistes Evelīnas Buntas veidotajā šovā skatītāji tiks iesaistīti kā līdzdalībnieki.

 

Uz tikšanos īpaši aicināti 8.-11.klašu skolēni, kā arī citi interesenti. Pasākums solās būt interesants visu paaudžu apmeklētājiem.

 

Kolektīvos apmeklējumus lūdzam pieteikt iepriekš!

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide