Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bibliotēkā skatāma novadnieka Nikolaja Gorkina izstāde

Gulbenes bibliotēkā ir aplūkojama bijušā gulbenieša Nikolaja Gorkina pasteļtehnikā tapušo darbu izstāde „Atgriešanās”.

Izstādes darbi skatītājus aizved krāšņajā ziedu pasaulē, aicina izbaudīt dažādus gadalaikus, rosina uzkavēties pļavās un pasēdēt ezera vai upes krastā, mudina doties nesteidzīgās pastaigās pa pievakares saules pielietām meža takām. Ar apbrīnojamu rūpīgu mākslinieks gleznojis katru zieda lapu, smilgu, pašu vissīkāko un smalkāko detaļu kopējā ainavā. N.Gorkins savos darbos nemīl paviršību, bet ir gatavs atlikt malā iesākto gleznu, lai pie tās atgrieztos pēc gada un pabeigtu līdz galam. Lai taptu viena šāda glezna, kurā attēlota meža taka, viņš pēc gada atgriezies tajā pašā vietā mežā un tur arī darbu pabeidzis gleznot.

Gleznotāja pirmā kritiķe ir viņa dzīvesbiedre Edīte, kura pēc profesijas ir ārste. Ne reizi vien viņa bildusi, ka lauku ainava vīra gleznā ir pat skaistāka nekā dabā. Pats darbu autors varbūt lepns, ka viņa gleznas atrodas Krievijā, Somijā, Amerikā, Austrālijā un, protams, Latvijā. Arī lielākā daļa izstādē aplūkojamo darbu pēc tam radīs konkrētu mājvietu. Desmit viņa darbi atrodas kādā Amerikas dievnamā.

Gleznošana nav vienīgā N.Gorkina aizraušanās. Ilgus gadus viņš bijis Latvijas kinoamatieru biedrības valdes loceklis un desmit gadus vadījis kinostudiju, kas darbojās Gulbenes „Lauktehnikā”.


I.Gorkins 20 sava mūža gadus ir pavadījis Gulbenē, tāpēc daudzas viņa veidotās dokumentālās filmas stāsta arī par Gulbenes cilvēkiem. Lai tām būtu ilgāks mūžs, to autors filmas pārveidojis DVD formātā. Filmas stāsta gan par novadniekiem Gido un Imantu Kokariem, māksliniekiem Ilonu un Jāni Brektēm un daudziem citiem Gulbenes pilsētas un novada dzīves notikumiem. Plašo filmu klāstu papildina arī N.Gorkina fotogrāfijas.


Nevienā pasākumā viņš nav iedomājams bez fotoaparāta. Ar fotografēšanu N.Gorkins sācis nodarboties jau desmit gadu vecumā. Viņa fotogrāfiju personālizstāde ar nosaukumu „Pasmaidi” pirms pieciem gadiem bijusi skatāma Balvu kultūras un atpūtas centrā. Viņa fiksētie fotomirkļi bijuši skatāmi arī izstādē „Viena skatiena attālumā” Gulbenes bibliotēkā. N.Gorkina fotoetīdes ir papildinājušas arī gulbenietes Ivetas Krūmiņas miniatūru krājumu. Mākslinieks piedalījies arī tematiskajās fotoizstādēs Valsts Dabas muzejā, savos darbos apliecinot, ka mums apkārtējā dzīvē vienmēr ir iespējams ieraudzīt kaut ko skaistu un neparastu.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide