Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bibliotēkā tikšanās ar rakstnieku Jānis Ūdri

8.martā pulksten 18.00 Gulbenes bibliotēkā - tikšanās ar rakstnieku un publicistu Jāni Ūdri.

Lasītāji šā autora vārdu iepazinuši no četrām grāmatām, kas veltītas vēstures tēmām un vēsturiskām personībām. J.Ūdra pirmā grāmatā „No Berlīnes mūra līdz 38. paralēlei" (2004) ir tālu ceļu pieredze. Par savu otro grāmatu „Zigfrīda Meierovica trīs Annas" (2007) J.Ūdris ieguvis Gada Autora titulu. Trešajā, „Gunta Ulmaņa vertikālē" (2009), analizējis Latvijas 90. gadu pieredzi. Biogrāfiskais romāns „Ulmanis. Lielā Kārļa testaments" (2010), laužot līdz šim kultivētos priekšstatus par bijušo prezidentu, stāsta par K.Ulmaņa mūža beigu cēlienu - no padomju okupācijas sākuma līdz viņa nāvei 1942.g. septembrī. Šajā pašā dienā plkst. 12:00 J.Ūdris vadīs vēstures stundu „Latvijas vēsturiskās pieredzes nozīme jaunatnes audzināšanā" Gulbenes ģimnāzijā un plkst.14:20 Gulbenes 2.vidusskolā.

 

Zināms, ka jau pavasarī tiks izdota piektā J.Ūdra grāmata par Latvijas vēsturi, šoreiz pusaudžiem - „Mazo latviešu brīnišķais ceļojums". Grāmata rakstīta zinātniskās fantastikas žanrā, un, stāstot par četrpadsmitgadīgās Meldras un sešgadīgā Matīsa ceļojumiem laikā, tā saistošā veidā atdzīvina Latvijas vēsturi.

 

Atzinīgu vērtējumu jaunajai grāmatai devis arī slavenais zinātnieks, akadēmiķis Andris Buiķis, kuru īpaši ieinteresējusi rakstnieka spēja detalizēti aprakstīt ceļošanu laikā un citas šķietami fantastiskas situācijas, kuru iespējamību - teorētiski - pieļauj visjaunākās pasaules zinātnes atziņas.

 

Zīmīgi, ka Jānis Ūdris Gulbenē viesosies 8.martā - Starptautiskajā sieviešu dienā: rakstnieka romānos nozīmīga vieta ierādīta sievietes dvēseles pasaulei un vīriešu un sieviešu psiholoģiskajai atšķirībām, ko rakstnieks sauc par vienu no Dieva lielākajām balvām cilvēkam.

 

Eiropas kultūras vakaru „Rakstnieka skatījums uz Latvijas demogrāfiskajām un psiholoģiskajām problēmām jauno Eiropas Savienības izaicinājumu kontekstā" organizē Europe Direct informācijas centrs Gulbenē.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide