Bibliotēkā tiksies ar Kuldīgas Restaurācijas centra pārstāvi Jāni Mertenu

Ceturtdien, 7.jūnijā, plkst.16.00 projekta “Zudušās industrijas” ietvaros Gulbenes novada bibliotēka aicina uz tikšanos ar Kuldīgas Restaurācijas centra restaurātoru/konsultanu Jāni Mertenu, kurš stāstīs par Kuldīgas Restaurācijas centra darbību, cilvēku iesaisti un izglītošanu restaurācijas jomā. Būs iespēja praktiskā nodarbībā apgūt logu ķitēšanu, kā arī uzzināsim meistara skatījumu uz Gulbenes pilsētvidi, īpaši arhitektūras vēsturisko mantojumu.  Par to informē Gulbenes novada bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Baranovska.

"Kuldīgas Restaurācijas centrs darbību uzsācis 2010. gada sākumā pēc Kuldīgas novada Domes iniciatīvas ar Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu un ir veidots kā koka restaurācijas darbnīca. Tā mērķi ir nodrošināt Kuldīgas vecpilsētas kultūrvēsturiskā mantojuma autentiskuma saglabāšanu nākamajām paaudzēm, veicot konservācijas un restaurācijas darbus atbilstoši mūsdienu prasībām un konsultējot iedzīvotājus par ēku saglabāšanu un uzturēšanu. Ikdienā centra speciālisti izglīto vecpilsētas iedzīvotājus un vēsturisko dzīvojamo māju īpašniekus, rosina viņu izpratni par kultūrvēsturisko mantojumu, tā saglabāšanas nozīmi un vērtību sabiedrībai," atklāj L.Baranovska.

Viņa stāsta, ka centra darbības laikā amatnieki paveikuši nozīmīgu vecpilsētas ēku koka būvgaldniecības detaļu glābšanu, īstenojuši durvju glābšanas programmu, rīkojot akciju iedzīvotājiem „Logu regulārā apkope ar logu ķitēšanu”, paveikta zudušo logu slēģu atjaunošana vairākām ēkām, tiek veikta unikālo vecpilsētas koka arhitektūras formu restaurācija – lieveņi, nojumes, kompleksi kokgriezumi. Ik gadus notiek starptautiska restaurācijas darbnīca, lai sniegt ieskatu par korektas restaurācijas principiem Eiropā, iepazītos ar dažādu valstu restaurācijas pieredzi.

Iepriekš vēlams pieteikties rakstot uz:  herta.pugaca@gulbenesbiblioteka.lv

Atbalsta: VKKF

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide