Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bibliotēkā tiksies ar novadnieku Artūru Snipu

8.decembrī pulksten 17.00 Gulbenes bibliotēkā tikšanās ar rakstnieku un publicistu, mūsu novadnieku galgausnieti Artūru Snipu.

Lasītājiem A. Snipa vārds zināms no prozas krājumiem „Nelabojami radi" (1979) un „Mazs ciemats turp un atpakaļ"(1987), bet romāns „Pasaule pēc tam" (2006) nominēts laikraksta „Diena" gada balvai. 1986. gada rudenī A.Snips kopā ar D. Īvānu vērsās pret Daugavpils HES celtniecību, jo projekts paredzēja Daugavas senlejas appludināšanu. Tā laika domas un darbi apkopoti krājumā „Domu Daugava. Sirdsdaugava" (1989).  

2010.gadā izdotais krājums „Klejojumi" ir autora vēsture - atmiņu uzplaiksnījumi, kuros skatījums uz Ziemeļiem, Krieviju, Čečeniju, kā arī Latviju. Vairākas grāmatas nodaļas lasītāju aizved Vecpiebalgas senākā un tuvākā pagātnē: tur Rātminderu dzimta - skolastēvs Andžs, dienvidjūru kapteinis Jūlijs un kalējs Jēkabs, akušiere Leontīne Šūmane (Rātmidere), tur arī mežabrāļi un Oļģerts Miezītis, kā arī „Klāvāni", „Snipu" un „Lembu" mājas. Tur arī atmiņu uzplaiksnījumi no Galgauskas pamatskolas, internāta dzīves un Gulbenes ielām. Klejojot pa savu atmiņu krātuvi, autors mūs izved cauri barikāžu un Tautas frontes laikiem līdz pat 2009.gada Ziemassvētkiem. Grāmatu papildina foto no mūsu novadnieka Artūra Snipa dažādiem dzīves periodiem.

 

„Kāpēc es šo grāmatu rakstu?" grāmatas ievadā retoriski jautā A.Snips. „Pienākuma pēc pret tuviem cilvēkiem, pret neviļus sastaptiem garāmejošiem, caurejošiem, aizslīdošiem? Lielā mērā - tāpēc... Šo grāmatu veltu savējiem. Tur tālu aiz polārā loka un te, Latvijā."

 

Pasākums notiek projekta „Rakstnieks - dzīves izjūta - lasītājs" ietvaros ar VKKF un Gulbenes bibliotēkas atbalstu. Ieeja - bez maksas.

 

Laipni aicinām arī jūs būt kopā ar citiem šā pasākuma apmeklētājiem!

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide