Bibliotekā tiksies ar rakstnieci Dainu Tabūnu

3.februārī plkst.14:30 Gulbenes novada bibliotēkā tikšanās ar rakstnieci Dainu Tabūnu.
 
D.Tabūnas debijas grāmata “Pirmā reize” līdzīgi kā J.Joņeva romāns “Jelgava 94” skar jauniešu pašizziņas un pasaules iepazīšanas jautājumus. Krājumā ievietotie stāsti vēsta par septiņu dažāda vecuma meiteņu pieaugšanu, par viņu dzīves pieredzes veidošanos. Pirmā reize – tā ir saskaršanās ar kaut ko jaunu: reliģiju, iemīlēšanos, vilšanos utt.. Astoņgadīgas meitenes naivās idejas par visas pasaules glābšanu, divpadsmitgadnieces vilšanās, pārkāpjot bērnības slieksni, pubertātes laika pārmaiņas ķermenī, pirmā pieredze ar alkoholu, izaugšana no vidusskolas vecuma…

Stāstos lasām par dažādiem dzīves notikumiem, kas izraisa visdažādākos pārdzīvojumus, atsedz to detaļas un pretrunīgo noskaņojumu.

Par stāstu krājumu “Pirmā reize” D.Tabūna tikusi nominēta Latvijas Literatūras gada balvai debijas kategorijā. Grāmata iekļauta Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Latvijas Bibliotekāru biedrības īstenotajā lasīšanas veicināšanas programmas "Bērnu un jauniešu žūrija 2015" sadaļā “Vecāku žūrija”.

Daina Tabūna dzimusi 1985.gadā. Kopš 2000.gada stāstu publikācijas preses izdevumos "Luna", "Karogs", "Kultūras Forums", "Kultūras Diena", "Latvju Teksti", portālā "Satori".

Šajā pašā dienā plkst.12:30 tikšanās ar rakstnieci Dainu Tabūnu notiks arī Lizuma vidusskolā.

Abi pasākumi notiek VKKF projekta „Redzeslokā. Rakstnieks Gulbenes novada bibliotēkās” ietvaros.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide