Bibliotēkā un Lizuma vidusskolā viesosies rakstnieks Māris Bērziņš 1

19.oktobrī pulksten 14:30 Gulbenes novada bibliotēkā viesosies rakstnieks Māris Bērziņš.

Sarunas uzmanības centrā – sērijā “Mēs. Latvija, XX gadsimts” izdotais romāns “Svina garša”, kas pēdējā laikā raisījis lielu lasītāju interesi. Romānā aprakstītie notikumi aptver Latvijas vēsturi nepilnu trīs gadu posmā – 1939.-1941.g.. Katras nodaļas sākumā publicēti fragmenti no tā laika avīzēm, kas ir ļoti reāla liecība un vēl labāk palīdz sajust tā laika atmosfēru. Pirmā padomju okupācija, Baigais gads, deportācijas, vācu laiki un holokausts - visi šie notikumi grāmatā skatīti ar galvenā varoņa divdesmitčetrgadīgā Torņkalna mālderzeļļa Matīsa Birkena acīm. Tie ir gadi, kas jaunieša dzīvi apmet kājām gaisā.

2015.gadā pavasarī M.Bērziņam par romānu “Svina garša” piešķīra Dzintara Soduma balvu rakstniecībā, bet oktobra sākumā - Eiropas Asamblejas balvu literatūrā. Šopavasar Latvijas Nacionālajā teātrī pēc romāna motīviem iestudēta izrāde ar tādu pašu nosaukumu Valtera Sīļa režijā. Izrādes tapšanas laikā rakstnieks kopā ar aktieriem un režisoru pārstaigājis Torņakalnu, parādot, kur īsti norisinājusies Matīsa, Koļas, Rūda un citu romāna tēlu dzīve.

M.Bērziņš lasītājiem labi zināms arī no grāmatām, kas izdotas agrāk: romāns "Ērika Trauma sapnis" (2003), īsprozas krājums „Gūtenmorgens” (2007.un 2009.), bērnu grāmata "Resnais svešinieks" (2008), lugu krājums „Iztēlojies. Trīs lugas” (2009), sadarbībā ar Aigaru Bikši tapušais tēlniecības un literatūras albums „Laika pavēlnieki” (2011), romāni „Titāna skrūves” (2011), "Sveiks, Dzintar Mihail!" (2013) un "Svina garša" (2015).

Šajā pašā dienā plkst. 12:10 tikšanās ar rakstnieku notiks arī Lizuma vidusskolā.

Abi pasākumi notiek VKKF projekta „ Vārdu soļi. Rakstnieki par oriģinālliteratūru jauniešiem Gulbenes novada bibliotēkās” ietvaros.

Aicinām tos apmeklēt!

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kultūra un izklaide