Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bibliotēkā - Una Celma un „Raganu mēnesis”

28.novembrī plkst.18oo Gulbenes bibliotēkā viesos režisore Una Celma. Sarunas centrā - jaunā filma „Raganu mēnesis".

Režisore Una Celma jau divdesmit gadus veido gan dokumentālās, gan spēlfilmas. Viņa ir filmu „Olu kundze", „Nerunā par to", „Kur pazudis Elvis", „Latvietis, par kura galvu izsludināta 150 000 USD atlīdzība" un „Sievietes un sargi" autore. Pēdējā minētā filma nominēta nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps, kā arī balvām starptautiskos kinofestivālos Prāgā un Lokarno. Šobrīd režisore strādā pie jaunas filmas "Mans koks", kas ieskatās kādas ģimenes dzimtas koka četru paaudžu piedzīvotajā un līdz ar to arī Latvijas sarežģītajā pagātnē.  

Una Celma vienmēr strādā ar ļoti mazu filmēšanas grupu, tā atbrīvojot cilvēkus, pret kuriem vērsta kameras acs, un panākot dziļas atklātības mirkļus. Režisores unikālo rokrakstu veido dokumentālu un inscenētu ainu savienojums - tā filmā "Raganu mēnesis" aktieri Harijs Spanovskis un Andris Bērziņš spēlē paši sevi, atklājot, cik neskaidra ir robeža starp aktiera tēlu un viņa cilvēcisko būtību. Nu ir kļuvis skaidrs - vairs nevar tēlot, ka briedumā un pusmūžā ar dzīvi viss ir kārtība. Jo nav. Ir nopietna slimība, ir atkarības, un šī dzīve atsedz faktu, ka abiem vīriem nav īstas skaidrības par to, kādēļ pēkšņi (vai arī pakāpeniski) daudz kas nogājis greizi. H.Spanovskis un A.Bērziņš nolemj meklēt atbildes pie Latvijas tautas medicīnas dziedniekiem un cilvēkiem ar savdabīgu, alternatīvu skatu uz dzīves problēmu risināšana. Citiem vārdiem - viņi abi veselu mēnesi apbraukā „raganas" dažādās Latvijas malās.

 

Filma ir īsts „dēku stāsts", - pa ceļam abi vīri sastop ne tikai raganas, bet arī parastus cilvēkus, arī savu publiku, un, pavisam negaidot, arī Raimondu Paulu un būtnes frakās pie pasaules gala.

 

Filmā, kā jau ar aktieriem, nekad nav skaidrības, kur beidzās „īstā" dzīve un sākas skatuve. Un kā jau filmā, kas uzņemta pie raganām, nekad nevar zināt, kur ir robeža starp ikdienu un kādu citu realitāti.

Tikšanās laikā - iespēja iepazīt filmas varoņu gaitas uz ekrāna.

 

Ieeja pasākumā - bez maksas.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide