Bibliotēkā viesos rakstniece Laura Dreiže

28.februārī plkst.14.30 Gulbenes bibliotēkā tikšanās ar jauno un fantāzijas romāniem bagāto rakstnieci Lauru Dreiži. Šajā pašā dienā plkst.12.00 tikšanās ar rakstnieci notiks Lizuma vidusskolā, kur to rīko Lizuma bibliotēka.

Laura Dreiže (dz.1990) ir aizrautīga lasītāja un gandrīz divpadsmit gadus tikpat aizrautīga rakstītāja. Rakstīšanu nopietni uztvert sākusi apmēram vienpadsmit gadu vecumā, kad izlasījusi francūzietes Flāvijas Bižoras romānu „Trīs maģiskie akmeņi" - šī autore ārkārtīgi saistošo darbu uzrakstījusi piecpadsmit gadu vecumā. Lauras visu laiku iemīļotākais autors ir Džons Ronalds Rūels Tolkīns, „Gredzenu pavēlnieka" tēvs, ar kura daiļradi Laura iepazinusies sešu gadu vecumā un kas viņu neatgriezeniski ievilkusi fantāzijas pasaulē.  

22 gadu vecumā Laura paveikusi daudz - sarakstījusi četrus biezus romānus, tulko grāmatas no angļu valodas, mācās franču valodu Latvijas Universitātē, papildus apgūst spāņu valodu.

 

Lauras Dreižes vārds fantāzijas žanra cienītājiem Latvijā vairs nav svešs. Viņa prot intriģēt lasītājus ar neparastu sižetu caurvītiem romāniem, turklāt - katrs no tiem pārsteidz ar kaut ko jaunu. Romāni „Pūķa dziesma", „Nepabeigtais skūpsts", „Laimes monitorings" un „Naktstauriņš" ir tā literatūra, kas pilnīgi noteikti jauniešos var veicināt interesi par lasīšanu.

 

L.Dreiže trīs reizes bijusi apgāda Zvaigzne ABC konkursa „Latviešu oriģinālliteratūra bērniem un jauniešiem" laureāte/uzvarētāja, kā ietvaros publicējusi trīs no četrām savām izdotajām grāmatām.

 

Abas tikšanās ar rakstnieci notiek VKKF projekta „Meklējot atrastais. Rakstnieks Gulbenes novada bibliotēkās" ietvaros. Ieeja - bez maksas. Laipni aicinām tos apmeklēt!

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide