Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bibliotēkā viesosies rakstniece un folkloras pētniece Sanita Reinsone

Gulbenes novada bibliotēkā 10. maijā notiks otrā tikšanās sarunu ciklā “Abās pusēs”. Šoreiz bibliotēkā viesosies rakstniece un folkloras pētniece Sanita Reinsone.


Sanita Reinsone ir latviešu folkloras, dzīves stāstījumu un digitālo humanitāro zinātņu pētniece, Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta vadošā pētniece, Digitālo humanitāro zinātņu grupas vadītāja, arī bērnu literatūras rakstniece.


2008.gadā iznāk grāmata “Ādama stāsts: Mazsalaciešu dzīve, ieradumi un tikumi Ādama Purmaļa autobiogrāfijā 19. un 20. gs. mijā”, kam seko grāmata “Mežameitas: 12 sievietes par dzīvi mājās, mežā, cietumā”, pēc kuras motīviem Valmieras Drāmas teātrī tapusi izrāde. 2016.gadā Sanita Reinsone debitē bērnu literatūrā ar grāmatu “Kus mul patarei! Kā Igaunijas leļļi bēga uz Latviju”. Šobrīd top citi darbi bērniem un aktīvi tiek strādāts pie Autobiografiju krājuma, vācot un pētot dažāda laika dienasgrāmatas un atmiņu klades.


Gulbenes novada bibliotēkā 10. maijā plkst. 12.00 uz tikšanos ar Sanitu Reinsoni aicināti sākumskolas vecuma bērni, bet plkst. 17.30 pieaugušo auditorija, lai runātu par dzīvesstāstiem un literatūru.

Īpašs aicinājums interesentiem - ja jums ir materiāli (atmiņu klades, vecas fotogrāfijas, dienasgrāmatas utt.), kuri varētu noderēt pētniecei, aicinām tos ņemt līdzi!


Ciklu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide