Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bibliotēkā viesosies rakstnieks Rimants Ziedonis

16.septembrī plkst.14:30 Gulbenes novada bibliotēkā tikšanās ar Latvijas apceļotāju, dzejnieku un rakstnieku Rimantu Ziedoni. Šajā pašā dienā plkst.12:00 tikšanās ar rakstnieku notiks arī Lejasciema bibliotēkā.

Sarunas centrā – 2012.gadā izdotā, ar tēvu kopīgi sagatavotā, likteņstāstu grāmata „Leišmalīte”, kas nepārprotami ir Kurzemītes” turpinājums. Tā tapusi gandrīz desmit gadus, kamēr krustu šķērsu izbraukāta, izstaigāta un izpētīta visa Latvijas pierobeža no Nidas līdz pat Ilūkstei, pavisam mērojot 571 kilometru.

Grāmata stāsta par Augšzemi, par Latvijas-Lietuvas pierobežas zemēm, par cilvēkiem, kurus savos ceļojumos sastapuši tēvs un dēls. Izdevumu bagātina krāsains fotoattēlu klāsts. „Leišmalīte” uzrunājusi ievērojamu lasītāju loku gan kā saistoša literatūra, gan kā kultūrvēsturiska vērtība, kur kārtu kārtām klājas gan mūsu zemes nostāsti un teikas, gan citu valstu vēsture. Lasītāju interese par grāmatu vēl arvien ir neatslābstoša.

R.Ziedoņa vārds lasītājiem atklājies arī senāk – ar dzejas krājumu „Atvēzējies glāstam” (1986), vēlāk – dokumentālās prozas krājumu „Dzīves pieredze un ziepju burbuļi” (1992). Ceļojumos pierakstītais apkopots četrās grāmatās – „Paradoksālā Latvija” (2006), „Austrumu robeža” (2008), „Jūras zemē Latvijā” (2009). Kopīgi sarakstītajā grāmatā „Mežu zemē Latvijā” Imants un Rimants Ziedonis lasītāju iepazīstina ar tām dabas un vēsturiskajām vērtībām, kas sastopamas Latvijas mežos. Šie izdevumi daudzus rosinājuši apceļot Latviju un savām acīm apskatīt grāmatās minēto.

Abi pasākumi notiek VKKF projekta „Rokrakstu ābece. Rakstnieks Gulbenes novada bibliotēkās” ietvaros. Ieeja bez maksas.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide