Biedrība „Sateka” mudina piedalīties konkursos par sēnēm

Biedrība „Sateka” aicina ikvienu Gulbenes novada iedzīvotāju piedalīties fotokonkursā „Sēne - sēnīte!”, konkursā „Sēņu folkloras mantojums” un recepšu konkursā „Mana gardā sēnīte!”.


„Fotokonkurss ir lieliska iespēja iepazīt dabu mums apkārt, īpaši sēnes. Konkursa noslēgumā visi varēsim priecāties kopīgā ar pašu darbiem veidotā izstādē. Konkursā aicinām piedalīties jebkuru interesentu, neatkarīgi no vecuma, nodarbošanās un profesionālajām fotografēšanas iemaņām,” stāsta biedrības „Sateka” valdes locekle Daiga Gargurne. Fotogrāfijas var būt krāsainas un melnbaltas A-4 formātā. Norādot autora vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru, fotogrāfijas biedrībā „Sateka” jāiesniedz līdz 30.novembrim. Darbus vērtēs žūrija, bet uzvarētāji saņems balvas un Atzinības rakstus. Gan uzvarētāju, gan citu fotogrāfiju autoru interesantākie darbi tiks iekļauti grāmatā „Sēņu ceļš”, kas tiks izdota starptautiskās sadarbības projektā „Sēņu ceļš”.


Līdz 15.novembrim interesenti var iesniegt arī savas sēņu pagatavošanas receptes, lai tādējādi palīdzētu popularizēt sēnes kulinārijā. Receptē visām sastāvdaļām jābūt norādītām ar mērvienībām, jānorāda arī gatavošanas ilgums un temperatūra. Ja iespējams, var pievienot arī ēdiena fotogrāfijas. Receptes žūrija izvērtēs līdz 30.novembrim. Interesantākās receptes arī tiks iekļautas grāmatā „Sēņu ceļš”.


Abu šo konkursu uzvarētāji tiks paziņoti decembrī.


„Savukārt konkursa „Sēņu folkloras mantojums” mērķis ir, apkopojot tautas dziesmas, teikas, pasakas, parunas, mīklas, spēles, dejas un dziesmas par sēnēm, rast iespēju literāro talantu popularizēšanai, kā arī aktivizēt radošu darbības vidi Gulbenes novadā. Sēnes šim konkursam var arī zīmēt un veidot. Darbus var iesniegt ne tikai latviešu, bet arī angļu un lietuviešu valodā. Tie var būt dažādu darbu žanri, kuru apjoms ir no 3 līdz 15 lappusēm. Interesantākie darbi papildinās grāmatu „Sēņu ceļš,” stāsta D.Gargurne.


Šim konkursam biedrība „Sateka” darbus gaidīs līdz 15.decembrim, bet tos izvērtēs 2014.gada 10.janvārī.


Visu trīs konkursu nolikumi rodami biedrības interneta mājas lapā „www.sateka.lv”.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide