Brāļi Ogorodovi no Lizuma sevi pierāda “Lielajā viktorīnā” 2

4.februārī Rīgā norisinājās erudīcijas spēles “Lielā viktorīna” finālspēle, kurā uzvaru guva novadnieki no Lizuma - Nauris un Raivis Ogorodovi kopā ar draugu komandu “Fireball”.
“Šī bija sestā sezona, un mēs kā komanda “Lielajā viktorīnā” esam kopš tās pirmsākumiem,” “Dzirkstelei” stāsta R.Ogorodovs. Dažādas erudīcijas spēles, prāta asināšanas izaicinājumi viņam un brālim nav sveši jau kopš skolas gadiem.

Vērtīgi pavadīts brīvais laiks
“Atceros, ka skolas laikā LTV bija tāds erudīcijas raidījums, kurā piedalījās dažādas Latvijas vidusskolas. Garām nelaidu arī skolas konkursus. Esmu arī krustvārdu mīklu risināšanas cienītājs. Tas viss kopā sasummējās, un mēs uztaisījām komandu, ar kuru bieži pēdējos gados piedalāmies dažādos erudīcijas konkursos,” plašāk komentē R.Ogorodovs.
Viņš norāda, ka Rīgā gandrīz katru nedēļas nogali norisinās dažādas viktorīnas, kas dod iespēju lietderīgi pavadīt brīvo laiku, uzzināt daudz ko jaunu un satikt cilvēkus. “Mūsu komandu “Fireball” līdz uzvarai noteikti aizveda tas, ka esam ļoti daudzpusīgi. Komandā ir ļoti dažādi cilvēki, jo viens noteikti nezinātu atbildes uz visiem viktorīnas jautājumiem. Tās tēmas ir tik ļoti plašas un dažādas! Kādā konkrētā tēmā pats jomas speciālists var ko nezināt, turpretī atbildēt pareizi var tas, kurš pats ikdienā konkrētajā jomā nedarbojas, bet vienkārši ir kaut kur lasījis par to ,” savas pārstāvētās komandas stipro pusi norāda Raivis, pats jūtoties zinošs tieši sporta un popkultūras tēmās.

Iespēja arī reģioniem
“Lielā viktorīna” ir izklaidējošs komandu erudīcijas pasākums, kuru organizē domubiedru grupa jau kopš 2016.gada. Tā un arī īpašas “Sporta viktorīnas” un “Kino viktorīnas” norisinās ne tikai Rīgā, bet arī reģionos reizi mēnesī (Valmierā, Līgatnē, Jelgavā).
Viktorīnas organizētāji Inga Vīnerte un Zigmunds Fricsons “Dzirkstelei” stāsta, ka nu jau pēdējo gadu laikā kopējais komandu skaits pārsniedz pat divus simtus. “Latvijā ir daudz erudītu, azartisku un zinātkāru cilvēku, kuri aktīvi piedalās dažādās izzinošās un prātu asinošās nodarbēs, saturīgi pavadot laiku ģimenes draugu, kolēģu lokā. Pēdējo gadu laikā erudīcijas spēļu pasākumi kļuvuši par izplatītu brīvā laika pavadīšanas veidu,” stāsta organizatori.
Lai piedalītos šādās viktorīnās, nav nepieciešamas īpašas augsta līmeņa zināšanas. Svarīgāks par akadēmiskām zināšanām un sausiem faktiem šādās spēlēs ir tieši komandas darbs, spēja domāt loģiski, atjautība un azarts. Organizatori īpaši atzinīgi vērtē sestās sezonas uzvarētāju komandu “Fireball”, jo tā bijusi aktīva jau iepriekš dažādos erudīcijas pasākumos.
““Fireball” panākumi slēpjas komandas biedru interešu un zināšanu daudzveidībā. Šī komanda vienmēr izceļas ar lielu azartu un vēlmi sasniegt augstus rezultātus un cīnīties līdz pēdējam. Savas prasmes viņi ir pierādījuši ne tikai “Lielajā viktorīnā”, bet arī “Sporta viktorīnā” ir viena no labākajām komandām,” norāda erudīcijas spēles organizatori.


Par brāļiem


◆ Raivis Ogorodovs – televīzijas sporta tiešraižu speciālists;
◆ Nauris Ogorodovs – strādā Latvijas Pašvaldību savienībā;
◆ “Vēlme piedalīties erudīcijas spēlēs mums noteikti nāk no ģimenes. Atceros, ka vienmēr visiem ļoti patika šāda veida pasākumi. Prāta asināšana noteikti nāk par labu dažādās situācijās, kad nepieciešams kāds ātrs risinājums. Ļoti iespējams, ka tas arī palīdz nenovecot,” atzīst Raivis Ogorodovs.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Kultūra un izklaide