Brīvdabas izrāde „Tā tik bija vasara!” strauji tuvojas saviem skatītājiem 3

Vēl tikai nedēļa līdz Muzikālā teātra 7 jaunā dzīvespriecīgā iestudējuma „Tā tik bija vasara” pirmizrādei, kas notiks piektdien,  24. jūlijā Saulkrastu estrādē. Izrāde būs skatāma astoņās pilsētās, tostarp 31.jūlijā Alūksnē.

“Mēģinājumu maratons tuvojas noslēgumam un vairāk nekā divdesmit aktieru un dejotāju trupas dalībnieki režisora Kārļa Anitena vadībā jau iedzīvinājuši mūsdienu vidē Zentas Ērgles radītos atraktīvos tēlus no stāstiem „Tā tik bija vasara” un „Noslēpumainais atradums”.
Iestudējumā ir vairāki nebijuši un novatoriski risinājumi. Skatuves scenogrāfijas elementi kontrastē ar spilgtajiem un košajiem tērpiem, un paspilgtina paaudžu kontrastus. Aktieru un deju grupas horeogrāfs Roberts Muciņš radījis ugunīgas un temperamentīgas dejas ar laikmetīgu piesitienu, savukārt muzikālo materiālu veido pasaules meistaru – Mocarta, Štrausa, Bizē, Grīga, Ofenbaha u.c. darbi, ko remiksējuši Latvijā un pasaulē populārie dīdžeji Ex da Bass un Matthew Nagle,” informē  Maija Tālberga no “Izklaides producentu grupa 7”.

Izrādes aktieru trupai pirmo reizi pievienojusies Dailes teātra aktrise Vita Vārpiņa, kura iestudējumā atveido pusaudzi „Darbs brīvdabas izrādē man ir jauna pieredze, un Zenta Ērgle ir arī mana bērnība. Mūsdienu bēniem ir cita dinamika, ko dažkārt nosaka viedtālruņi un planšetdatori, bet tieši tāpēc ir interesanti. Mūsu izrādes pamatā ir stāsts par paaudžu satikšanos un māku kopā veidot nākotni.  Un lai arī izrādē viss  notiek jautrā veidā, varbūt ikvienam dzīvē vajag tādu vasaru, kurā notikumu virpulis satuvina bērnus ar vecākiem un vecvecākiem,” saka aktrise V.Vārpiņa.

Dažādu vecumu bērnu un pieaugušo lomas izdzīvos Vita Vārpiņa, Rihards Lepers, Juris Kalniņš, Zigurds Neimanis, Jolanda Suvorova, Artis Robežnieks, Zane Jančevska, Arturs Dīcis, Anna Šteina, Madars Zvagulis, Zane Burnicka, Ligita Skujiņa, Enriko Avots, Kārlis Anitens, Sāra Estere Anitena, Sonora Gabrāne un Santa Vintere. Deju grupas sastāvā – Rūta Auziņa, Kaspars Brauns, Viktorija Juzefoviča, Māris Konstants, Egija Abaroviča un Mārtiņš Jansons. Iestudējumu veidojis dramaturgs Kārlis Anitens, viņa pārziņā arī izrādes scenogrāfija, tērpi un režija.

Izrāde būs skatāma astoņās pilsētās – Saulkrastos (24.jūlijā), Valmierā (25.jūlijā), Alūksnē (31.jūlijā),Tukumā (1.augustā), Madonā (8.augustā), Ikšķilē (14.augustā), Bauskā (21.augustā), Kuldīgā (22.augustā).


Pievieno komentāru

Komentāri 3

Līga

lēti, stulbi un pazemojoši , ka jāmaksā nauda un jāgaida izklaide par pirmsskolas vecuma bērnu jaungada eglītes savārstījumu, un es brīnos, ka sevi cienoši aktieri piepalās šādā balagānā

pirms 5 gadiem, 2015.08.15 11:54

kas tad nu

Piedodiet, bet Bauskas pilskalna izrādē arī biju vīlusies par sabojāto Zentas Ērgles darbu. Anitens galīgi garām veidojis izrādi. Žēl, ka bija jāviļas.Man un citiem maniem līdznācējiem bija šoks par šo ,, darbu''. Piedodiet , mīļie aktieri, bet pametām šo izrādi nenoskatoties līdz galam.

pirms 5 gadiem, 2015.08.22 15:12

Kultūra un izklaide