Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Būs tikšanās ar Aivaru Lapšānu

23.februārī plkst.18:10 Gulbenes bibliotēkā literāri muzikāls vakars „Dzērvenītes sirds". Viesos dzejnieks un mūziķis cēsnieks Aivars Lapšāns, tautā populāro dziesmu „Dzērvenīte", „Rudzupuķes", „Draudzība", „Vēl tu nāc" u.c. autors.

Par savas dzīves gaitām viņš stāsta: „Kaut esmu daudz ceļojis pa pasauli, vienmēr atgriežos savā skaistuma mājvietā, Raiskumā. Te rakstu dzeju un dziesmas. Te esmu vienotībā ar sevi."  

Mūzikai A.Lapšāns pievērsies 1976. gadā, kursos apguvis klasisko ģitāras spēli, vēlāk to pilnveidojis augstskolā. Ar tagadējo Latvijas Operas čellistu Aldi Šarmanovu dibinājis vokāli instrumentālo ansambli.

 

Pie Aivara biogrāfijas interesantākajiem faktiem pieskaitāms dienests Baikonurā kosmiskajos startos un piedalīšanās kosmiskā kuģa palaišanā uz Venēru. 1985. gadā Cēsīs izveidojis Heavy Metal grupu „Ferrum", kas spēlēja arī jandālmūziku vecāku ļaužu saietos. No 1995. gada vada grupu „Mēnessgaisma". Komponējis Valda Atāla, Egila Bāra, Māras Zālītes, Knuta Skujenieka, Ārijas Elksnes un citu dzejnieku dzeju. 1997.gadā izdota audiokasete ar A. Lapšāna dziesmām. Neliels skaits A.Lapšāna dzejoļu ievietoti Cēsu literātu kopkrājumā „Man vārds ir uz mēles". Ar vēl nepublicētajiem dzejoļiem, ar fragmentiem no poēmas „Tu un es, Aivar", kā arī ar jaunajām dziesmām iepazīsimies šajā tikšanās reizē.

 

Pasākums notiek Vidzemes kultūras programmas projekta „Novadu literatūra un māksla - vērtība un vajadzība" ietvaros. Laipni aicinām to apmeklēt! Ieeja - bez maksas.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide