Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Caur mākslu pauž sajūtas par savu ģimeni

Gulbenes kultūras centra telpās atklāta bērnu zīmējumu izstāde „Es un mana ģimene". Izstādē ir pārstāvētas 10 novada skolas un 66 skolēnu darbi. Vairāk foto šeit.

Izstādē redzamo darbu tematika ir ļoti dažāda, arī tehnikas, kādas strādājuši skolēni, - dažādas. Ir grafika, gleznojumi, zīmējumi, ir ar pasteļiem veidoti darbi un kolāžas.

Atklājot izstādi, klātesošos uzrunāja Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls. Viņu priecē, ka skolēni māk izteikt savu redzējumu un sajūtas par ģimeni un ka jaunieši prot runāt ne tikai par sevi, bet gan par sevi un ģimeni.


Izstādes atklāšanas brīdī mākslas skolas skolotāja Līga Saveļjeva uzsvēra, lai arī izstādes tēma ir vienota - par ģimeni, tomēr darbu sižeti nav līdzīgi vai vienādi.

 

"Ne visi bērni vēlas atklāties par šo tēmu. Kādam tas varbūt ir sāpīgi, bet citi savukārt ir priecīgi, tāpēc viņu darbos redzams dzīvesprieks. Daži darbi veidoti ar humora pieskaņu. Ir arī tādi darbi, kuros jaušams jautājums, vai mana ģimene paliks te, Latvijā? Tā visa ir politika un mūsu dzīve, un tas viss atspoguļojas bērnu darbos. Bet man ir prieks par visiem bērniem, kas zīmējuši. Ikviens savā darbā ir ielicis savu domu, daļu no sevis un savām sajūtām, tāpēc izvērtēt šos darbus bija ļoti grūti," saka L.Saveļjeva.


Emocionāli aizkustinošs izstādes atklāšanā bija mirklis, kad bijušais Gulbenes vidusskolas audzēknis Elvijs Krevics veltīja sirsnīgu dziesmu mammām, jo tieši mammas ir tās, kuras visvairāk ir atspoguļotas bērnu zīmējumos.


Augstāk novērtēto darbu autori balvā saņēma saldumus.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide