Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ceļotāju pāris rosina druvēniešus jau laikus sākt mācīties ķīniešu valodu

Gulbenes bibliotēka pagājušajā piektdienā, 26.jūlijā, viesojās grāmatas „Rīga - Pekina" autori - aktrise Ilona Balode un mūziķis Rolands Ūdris. Uz tikšanos bija atnākuši arī vairāki Druvienas folkloras kopas "Pērlis" dalībnieki, kuri izjautāja visu par Pekinu, kurā paši plāno doties uz Ķīnu. "Ko mums vajadzētu apskatīt un no kā izsargāties?" jautāja folkloras kopas dalībnieki.

R.Ūdris, kuru tautā sauc par Ūdrīti, rosināja druvēniešus laikus iegādāties Pekinas karti ar komentāriem. Viņš atzina, ka pats Pekinā nav apskatījis visu, ko gribētu, jo trūka naudas. Šajā pilsētā noteikti esot jāredz Tjaņaņmiņa laukums (debesu miera vārti), kurā pietiktu vietas diviem miljoniem cilvēku, tātad visiem Latvijas iedzīvotājiem. Šis laukums, kā uzsvēra Ūdrītis, ir lielākais Āzijā un pasaulē. Blakus šim laukumam esot vēsturiskā Aizliegtā pilsēta jeb Guguna. Tā atrodas Pekinas pašā sirdī. Par iekļūšanu šajā pilsētā ir jāmaksā. Skaisti esot arī Pekinas parki.

 

Vai folkloras kopas "Pērlis" būs guvis cerēto 3000 latu atbalstu "Labiedarbi.lv" projektu konkursā un piepildīs sapni par ceļojumu uz Ķīnu, lai tur piedalītos folkloras festivālā no 19. līdz 30.septembrim, tas noskaidrojās 31.jūlijā - pēdējā balsošanas dienā, kas turpinājās līdz pusnaktij. Līdz "Dzirksteles" redakcijas darbdienas beigām "Pērlis" šajā projektu konkursā turējās stabilā otrajā vietā tūlīt aiz Kuldīgas futbolistiem, kuri par 1689 latiem vēlas tikt pie jauna sporta inventāra un ekipējuma.

 

Portāla "Labiedarbi.lv" jūlija fonds projektu atbalstam ir 10 876 lati. Iesniegti pavisam 15 dažādi projekti. "Zināms, ka finansējumu saņems četri projekti, par kuriem būs visvairāk nobalsots, tāpēc mums ir svarīgi tikai noturēties otrajā vietā. Mūsu mērķis nav pārsist kuldīdzniekus," "Dzirkstelei" saka Druvienas "Pērļa" vadītāja Dace Vītola.

 

Šajās dienās Gulbenes ielās bieži vien ir redzēti "Pērļa" dalībnieki ar portatīvo datoru rokās. Viņi uzrunā garāmgājējus un aicina tūlīt pat nobalsot par "Pērli" portālā "Labiedarbi.lv". "Jaunieši ir ļoti aktīvi. Viņi vāc meklē atbalstītājus ne tikai savā, bet arī kaimiņu novados, ir bijuši Balvos un Madonā. Jaunieši koncertē un arī vāc un pārdod ogas, lai sapelnītu naudu braucienam uz Ķīnu," stāsta D.Vītola.

 

Atgādinām, ka ikviens labas gribas cilvēks var pārskaitīt arī bankas kontā - Druvienas pagasta attīstības biedrība "Pērļu zvejnieki", reģistrācijas numurs 40008139963, "Swedbank", ziedojumu konts LV73 HABA 0551036471576.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide