Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ciemos – rakstnieks un publicists Aivars Kļavis

Gulbenes bibliotēkā 7.janvārī pulksten 18.00 ciemosies rakstnieks un publicists Aivars Kļavis. Šajā pašā dienā pulksten 14.00 tikšanās ar rakstnieku notiks arī Kalnienas bibliotēkā.

„2002.gadā A.Kļavis uzzināja, ka vieta, kurā viņš Skultē dzīvo, senāk saukta par Adiamindi, tāpēc doma izzināt šī novada pagātni un ļaužu dzīvi rosinājusi viņu rakstīt. Tā aizsākās vēsturisko romānu cikls, kas šodien lasītājiem zināms kā tetraloģija „Viņpus vārtiem”. 2005.gadā iznāca cikla „Viņpus vārtiem” 1.grāmata „Adiamindes āksts”, kam sekoja „Rīgas kuprītis” (2007.gads), „Piesmietais karavīrs” (2009.gads) un „Ceļojošā cirka gūstekņi” (2012.gads). Tie ir saistoši romāni par latviešu tautas ceļu, sākot ar 11. gadsimtu, padziļināti pievēršoties 18.,19. un 20.gadsimta notikumiem, koncentrējot to visu vienā konkrētā vietā - bijušajā Adiamindē, tagadējā Skultē un tās apkārtnē Liepupē, Pēterupē, Limbažos,” iepazīstina Gulbenes bibliotēkas Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja Iveta Krūmiņa.

Tetraloģijā „Viņpus vārtiem” ar latviešu literatūrā līdz šim nebijušu vērienu atainota Latvijas vēsture triju gadsimtu garumā. Sākotnēji ciklā bija plānotas trīs grāmatas, bet darba gaitā tām pievienojās arī ceturtā, jo, kā atzinis pats rakstnieks, 20.gadsimta notikumus nav bijis iespējams ietvert vienā grāmatā.

A.Kļavim izdoti arī vairāki stāstu krājumi: „Kafejnīcās zagtas karotītes” (1976.gads), „Apmācies, gaidāms lietus” (1980.gads), „Satikšanās spogulī” (1984.gads), „Es saucu, lai atsauktos” (1988.gads), „Mans nams” (1989.gads), kur risinātas jaunatnes dzīves un atsvešināšanās problēmas. Aprakstu grāmatās „Ir ieslēgts laiks” (1977.gads), „Tu, jūs un pārējie” (1982.gads), „Kur kritīs ābols?” (1985.gads) autors pievērsies nepilngadīgo noziedzības cēloņiem. A.Kļavis sarakstījis romānu „Patvērums ilūzijām” (2000.gads), kā arī veicis literāro apdari A.V.Blonska grāmatai „No ierindnieka līdz ģenerālim” (2000.gads).

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide