Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Cīnās par iekļūšanu 15 labāko dziesmu topā 2

Par iespēju iekļūt "SEB Muzikālās bankas" 15 labāko dziesmu topā un piedalīties apbalvošanas ceremonijā, kas nākamā gada 21.janvārī notiks Ventspils Olimpiskajā sporta centrā, cīnās arī gulbenieša Kaspara Maka un madonieša Oskara Deigeļa dziesma "Minēt nav vērts". Kompozīcija šobrīd ir starp 20 labākajām roka un popdziesmām. Vai tā iekļūs piecpadsmitniekā, ir atkarīgs no mūsu balsojuma, tāpēc atbalstīsim dziesmas autorus.

"Melodiju sākotnēji uzrakstīju Igaunijas dziedātājiem, bet jaunais talants Oskars no Madonas, pirmo reizi noklausoties šo dziesmu igauņu valodā, atzina, ka tā viņam ir iepatikusies. Puisis melodijai uzrakstīja vārdus latviešu valodā. Viņš pats šo dziesmu arī izpilda. Lai izmēģinātu laimi, pats ielika dziesmu "Muzikālajā bankā". Abu kopdarbs iekļuva labāko dziesmu topa divdesmitniekā. Es kā mūzikas autors "Muzikālajā bankā" piedalos pirmo reizi," stāsta K.Maks.

 

Kaspars atzīst, ka labs kā igauniskais, tā latviskais dziesmas variants.

 

"Igauņu valodā šo dziesmu izpilda sieviete, tāpēc dziesma izklausās pavisam citādāk. Latviskajā izpildījumā ir labāk saprotams arī dziesmas teksts," smejas Kaspars. Viņš neslēpj cerību, ka izdosies aizbraukt arī uz pasākumu Ventspilī, jo mūziķim tā būs pirmā šāda iespēja.

 

Gads bijis darbīgs

Šogad tapusi mūzika vēl vienai jaunai ziemas noskaņas dziesmai "Zvaigžņotā nakts", ko izpilda grupa no Rēzeknes "Gints un es". Dziesmas teksta autors ir Gints Ločmelis. Dziesmu skan gan radio, gan to iespējas noklausīties interneta portālā "draugiem.lv".

 

Viņš šo gadu, ko pamazām aizvadām, uzskata par ļoti darbīgu, jo ir jāmuzicē ne tikai dažādos pasākumos, bet daudz darba ir arī skaņu ierakstu studijā. "Ierakstīt jaunas dziesmas brauc gan no Igaunijas, gan dažādiem Latvijas novadiem, piemēram, Smiltenes, Rēzeknes, Ludzas un citurienes. Patīkami, ka cilvēki vēlas radīt kaut ko jaunu. Arī grupa "Vilks" no Gulbenes šobrīd ieraksta jaunu dziesmu," stāsta K.Maks.

 

Jābalso divās kārtās

Balsošana par labākajām "Muzikālās bankas" dziesmām notiek divās kārtās. Par visām 20 dziesmām ir iespējams balsot līdz 30.decembrim. Sākot no 2. līdz 15 janvārim būs jābalso par 15 labākajām dziesmām, kas piedalīsies apbalvošanas ceremonijā, lai tādējādi noteiktu, kurai kompozīcijai piešķirt gada vērtīgākās dziesmas titulu. Balsot var aptaujas interneta mājas lapā "muzikalabanka" vienu reizi dienā, kā arī portālā "draugiem.lv" arī vienu reizi dienā no vienas interneta adreses.

 

Vērtīgāko dziesmu noteiks klausītāji (50 procenti) un īpaša "SEB Muzikālās bankas" ekspertu padome (50 procenti). Padomē darbojas profesionāli ar aptaujas fināldziesmām nesaistīti mūziķi, piemēram, Mārtiņš Brauns, Aigars Grāvers, Kārlis Lācis, Nils Īle, Ilona Bagele, Ainārs Mielavs, Intars Busulis un Žoržs Siksna.

 

"Muzikālās bankas" vēsture sākās 2000.gada 1.jūnijā, kad "Latvijas Radio 2" ēterā Normunds Rutulis un Baiba Palkavniece pieteica pirmo aptaujas dziesmu

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Lai viecās Kasparam, puisis cīnās saviem spēkiem, žēl, ka nav sponsoru.....

pirms 8 gadiem, 2011.12.19 15:41

Kultūra un izklaide