Apmierināti ar “Minhauzena” norisi

Pagājušās nedēļas nogalē Pārgaujas novada “Mārkulīčos” notika XII Latvijas mednieku svētki “Minhauzens 2010”. Uz sacensībām bija pulcējušās 77 komandas, starp tām arī trīs komandas no mūsu novada – mednieku klubs “Lejasciems”, “Jons D” un mednieku klubs “Litene”.

Mednieku festivāls šoreiz noritēja Āfrikas zīmē un ritmos, turpinot futbola Pasaules kausa izcīņas noskaņas. Lielākais uzsvars šogad sacensību laikā tika likts uz šaušanas disciplīnām. Tās bija veselas septiņas – skrejošs degunradzis (100 metri), skrejoša kārpucūka (35 metri), stāvošs mērķis ar vītņstobra ieroci (100 metri), stāvošs mērķis ar gludstobra ieroci (50 metri), norvēģu traps, šaušana “odam acī”, šaušana ar pneimatisko ieroci jauniešiem līdz 18 gadu vecumam vai sievietēm. Protams, notika arī citas sacensības – šaušana ar senajiem medību rīkiem, medījuma dalīšana vienādās porcijās, “Mārkulīču krokodila” vilkšana, sacensības mednieku sievām un draudzenēm, sacensības mednieku bērniem, kā arī sacensības pašiem medniekiem.

Mūsējiem - 8., 12. un 16.vieta

Vislabāk no mūsu puses medniekiem šogad veicās komandai “Jons D”. Summējot visus punktus, “Jons D” mednieki ierindojās 8.vietā. Liteniešiem pienācās 12.vieta, savukārt lejasciemieši ierindojās 16.vietā.

“Jons D” mednieki sevi vislabāk apliecināja šaušanā “odam acī”. Šajā disciplīnā startēja Ai­vars Stradiņš un viņam izdevās uzrādīt absolūti labāko rezultātu. Savukārt šaušanā pa skrejošu kārpucūku Vilnis Zvirgzdiņš ieņēma 2.vietu.

Litenes mednieki labākos rezultātus uzrādīja norvēģu trapā. Dairis Neilands, startējot šajā disciplīnā, ierindojās 5.vietā. Šaušanā pa skrejošu kārpucūku startēja Jānis Neilands un ieņēma 6.vietu. Šādu pašu pozīciju izcīnīja arī Ģirts Vilks, startējot šaušanā “odam acī”.

Lejasciemiešiem vislabāk veicās šaušanā pa skrejošu kārpucūku un sacensībās medniekiem. Šaušanā pa skrejošu kārpucūku startēja Diāna Nagle un viņa izcīnīja 7.vietu, savukārt sacensībās medniekiem savas zināšanas pārbaudīja Jānis Naglis, Mundis Žviriņš un Andris Klētnieks. Viņi izcīnīja 8.vietu.

Festivāls ir izdevies

Mūsu mednieki ir apmierināti gan ar saviem startiem, gan arī patīkamo atpūtu festivāla laikā.  Protams, kā teica mednieki, vienmēr varētu vēlēties arī vēl labākus rezultātus, tomēr viena mūsu mednieku komanda ir ierindojusies desmitniekā un pārējās divas – divdesmitniekā. 77 komandu konkurencē – tas tiešām ir pietiekami labs rezultāts.

Komandu pārstāvji atzina, ka festivāls šoreiz, atšķirībā no citiem gadiem un citām tā norises vietām, bija tiešām ļoti labi noorganizēts. “Padomāts bija par visiem – gan bērniem, gan pieaugušajiem. Visi varēja labi atpūsties un no sirds izpriecāties,” saka “Jons D” pārstāvis Ainārs Kuprovskis. Viņam piekrīt arī mednieku kluba “Lejasciems” mednieks Jānis Naglis. “Pasākums bija izdevies. Mednieki un viņu ģimenes locekļi varēja gan pārbaudīt spēkus un prasmes dažādās disciplīnās, gan arī patīkami atpūsties. Domāju, ka visus pārsteidza arī grandiozā uguņošana,” vērtē J.Naglis.

“Organizācija bija ļoti laba. Pēc sacensībām uzreiz bija arī zināmi rezultāti, nenotika nekādas šmaukšanās, viss ritēja raiti un kārtīgi. Uzskatu, ka arī mūsu komanda sacensībās nostartēja ļoti labi. Arī nākamgad noteikti startēsim un sacensībās uzsvaru liksim uz jauniešiem. Vecie šāvēji, protams, vienmēr sašaus vairāk vai mazāk labi, bet ir jāatbalsta jaunieši un jāļauj viņiem pierādīt savas prasmes,” saka Jānis Neilands, kurš pārstāvēja mednieku kluba “Litene” komandu.
Nākamgad mednieku festivāls notiks Rugāju novadā.