Atļauts nomedīt vairāk lūšu

Ziemeļaustrumu virsmežniecības teritorijā jākrīt 28 lūšiem
Pēc četrām dienām - 1.decembrī - sāksies aktīvā lūšu medību sezona, kas ilgs līdz 31.martam, kurā noteikts lielākais pieļaujamais lūšu nomedīšanas apjoms medību sezonā. Latvijā pavisam drīkstēs nošaut 150 lūšus, bet Ziemeļaustrumu virsmežniecības teritorijā medniekiem atļauts nomedīt 28 lūšus. Tas ir par 8 dzīvniekiem vairāk nekā pagājušajā medību sezonā.

"Ja nebūs sniega, tad lūšu medības savā ziņā medniekiem būs laimes spēle. Var jau būt, ka kāds lūsis pagadīsies medniekam ceļā, bet vislielākās cerības nomedīt plēsēju būs tad, kad uzsnigs sniegs," saka Ziemeļaustrumu virsmežniecības medību un uguns apsardzības daļas vadītājs Laimonis Kļaviņš.

 

Limita sadalījums pa virsmežniecībām līdzīgi kā iepriekšējā medību sezonā nav vienmērīgs. Visvairāk lūšu drīkstēs nomedīt valsts ziemeļu un austrumu zonās, bet centrālajā daļā ap Rīgu tos medīt būs liegts, lai tādējādi netraucētu lūšu migrāciju.

 

Jau septītā sezona

Šī būs jau septītā lūšu medību sezona, bet tik liels atļauto nomedījamo plēsēju skaits Latvijā nav bijis kopš 1997.gada, lai gan lūšu limits pastāv tikai kopš 2003./2004.gada medību sezonas. Limita palielinājums ir saistīts ar lūšu skaita pieaugumu mežos, ko visdrīzāk veicina lielais stirnu skaits, kas kopš 2000.gada ir palielinājies apmēram piecas reizes. Valsts meža dienesta pētījumi liecina, ka lūšu sekmīgo vairošanos veicina fakts, ka apmēram 40 procenti no nomedītajiem lūšiem bijuši vecumā līdz vienam gadam, bet šajā vecumā lūši ir visdrošākā populācijas rezerve.

 

Mednieki skaita dienas

Četras dienas atlikušas arī līdz sezonas beigām, kad atļauts medīt stirnu āžus, stirnu kazlēnus un stirnas. Pēdējais šo dzīvnieku virzienā raidītais šāviens drīkst atskanēt tikai 30.novembrī. Līdz 15.decembrim atļauts medīt aļņus, bet 31.decembrī beidzas staltbriežu teļu un govju medību sezona.

 

"Jau vairākkārt esmu teicis un arī šoreiz atgādinu, ka medībās ir jāprot apieties ar ieroci, lai netiktu pārkāpti medību noteikumi un nenotiktu nelaimes gadījumi, kādi tomēr notiek," piebilst L.Kļaviņš.

Pievieno komentāru

Cope un medības