Austrieši brauc medībās uz Gulbeni 1

Pagājušajā nedēļā Gulbenes pusē viesojās mednieku grupa no Austrijas. Medīt uz mūsu puses mežiem šie mednieki brauc jau vairākus gadus pēc kārtas, turklāt pat vairākas reizes gadā. Viņiem ir izveidojusies laba sadarbība un draudzība ar mūsu medniekiem.

Šoreiz Gulbenē viesojās septiņi austriešu mednieki, starp viņiem bija arī Bernhards Loevs, kurš pašreiz dzīvo Rīgā. “Mums Latvijā un arī Gulbenē ļoti patīk. Šeit ir patīkami un draudzīgi cilvēki. Labprāt ar draugiem braucam šurp,” saka B.Loevs.


“Šis laikam jau ir sestais gads, kad mēs braucam medībās uz Gulbenes pusi. Šad tad esam medījuši arī Lubānā, Krievijas pierobežā, Kandavas pusē, arī Lietuvas pierobežā. Reizēm mūsu Latvijas draugi brauc arī medībās pie mums uz Austriju.”


B.Loevs stāsta, ka Austrijā viņiem ir meža cūkas, stirnāži, brieži, taču nav aļņu, bebru, vilku, lūšu, tādēļ viņiem medības šeit šķiet interesantas. Arī daba šeit ir pavisam citādāka. Austrijā viņu medību platības ir kalnos, un tur medīt ir daudz grūtāk.


“Šoreiz mēs nomedījām pāris stirnāžus. Redzējām arī lūsi. Draugs šāva arī pa bebru, taču tas izrādījās viltīgs, draugam šoreiz medījums aizgāja gar degunu, taču ne jau vienmēr var veikties,” atzīst B.Loevs. Viņš gan piebilst, ka viņiem nav tik svarīgi katrreiz medībās gūt kādu medījumu. “Medības - tā ir lieliska atpūta, tā ir arī iespēja satikt draugus un parunāties, nevis tikai iet un medīt zvērus,” saka B.Loevs.


Austriešu mednieki plāno atkal atgriezties Gulbenē rudens pusē.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

w00w00

Vai tad te ir mednieki? Cik redzeju pa meziem staiga tik malumednieki ar plintem.

pirms 10 gadiem, 2010.08.15 22:29

Cope un medības