Beigusies plēsēju medību sezona

Gan vilku, gan arī lūšu medību sezona ir beigusies. Ziemeļaustrumu virsmežniecības teritorijā ir nomedīti 29 vilki un 23 lūši, informē virsmežniecības inženieris medību jautājumos Laimonis Kļaviņš.

Lūšu medību sezona sākas 1.decembrī un ilgst līdz noteiktā limita sasniegšanai, bet ne ilgāk kā līdz 31.martam. 2012./ 2013.gada sezonā medniekiem Latvijā bija atļauts nomedīt 150 lūšus un šis atļautais limits ir arī sasniegts. Virsmežniecības teritorijā nomedīti 23 lūši, no kuriem Gulbenes novadā nomedīti tikai 3 lūši - 2 Rankas un 1 Beļavas pagastā, pārējie nomedīti bijušā Alūksnes un Smiltenes rajona teritorijā. Pirmais lūsis tika nomedīts 1.decembrī Alūksnes novada Alsviķu pagastā, savukārt pēdējo nomedīja Beļavas pagastā 2.martā.  

Kā atzīst mednieki, šogad vilki bija manāmi krietni vairāk nekā citus gadus. Valstī šosezon bija atļauts nomedīt 250 vilkus, nomedīti tika 247. Mūsu virsmežniecības teritorijā nomedīti 29 vilki, no kuriem 1 vilks nomedīts Līgo pagastā, 2 Daukstu pagastā un 4 Stradu pagastā. ārējie nomedīti bijušā Alūksnes un Smiltenes rajona teritorijā.

 

Vilku medību sezona sākas 15.jūlijā, un pirmais vilks tika nomedīts jau 17.jūlijā Līgo pagastā, savukārt pēdējais - Liepnā 20.februārī.

 

L.Kļaviņš norāda, ka pie mums vilki ienāk gan no Igaunijas, gan arī Krievijas puses. Kā zināms, vilki ir klejotāji un barības meklējumos tie var noiet ļoti lielus attālumus, taču arī pie mums pašiem ir pietiekami daudz vilku, turklāt tie arī diezgan strauji vairojas - katru gadu tiem dzimst divi līdz četri mazuļi. L.Kļaviņš atklāj, ka, piemēram, vasarā virsmežniecības teritorijā tika noformēti arī vairāki postījumu akti, kad vilki uzbruka mājlopiem.

 

"Zaķus mežos, piemēram, gandrīz vairs neredz, un tas ir vilku un lūšu darba rezultāts. Arī lūšu pie mums ir krietni daudz, ja ļautu medīt, gan vilkus, gan lūšus varētu nomedīt vēl daudz," atzīst L.Kļaviņš.

Pievieno komentāru

Cope un medības