Gulbenē nelikumīgi nošauj pīli 4

Ziemeļaustrumu virsmežniecības medību un uguns apsardzības daļas vadītājs Laimonis Kļaviņš informē, ka trīs rajonu - Alūksnes, Gulbenes, Balvu - mežu teritorijā pērn ir rīkoti 500 reidi. Tajos tika atklāti 10 medību noteikumu pārkāpumi, bet 2007.gadā - 19 pārkāpumi. "Tas gan nenozīmē, ka mazāk ir pārkāpumu. Iespējams, ka vienkārši nav izdevies tos atklāt," spriež L.Kļaviņš.

Pagājušajā gadā tāpat kā 2007.gadā bijušas 4 nelikumīgas jeb malu medības. Tajās medību saimniecībai nodarīti 7600 latu zaudējumi. Nelikumīgi nomedīti 2 lūši Alūksnes, 2 aļņi Alūksnes un Gulbenes rajonā, 1 pīle Gulbenē. "Arī pīli nošaujot bez atļaujas, ir bijušas nelikumīgas medības. Var pasmaidīt, bet..." secina L.Kļaviņš.


Pirms diviem gadiem Balvu rajonā konstatēts, ka šauts pa mednieku līniju. Tikai laimīgs gadījums paglāba blakus stāvošo mednieku no trāpījuma. Šogad Balvu rajonā sastādīts administratīvo pārkāpumu protokols par automātiskā medību ieroča lietošanu, kurā var ielādēt vairāk nekā trīs patronas.

 

Bieži netiek ievērota prasība izlādēt ieroci, ejot prom no masta. Sevišķi grēko karabīņu īpašnieki, kuri uzskata, ka pietiek izlādēt patronas no patrontelpas. Taču likums nosaka, ka patrona nedrīkst atrasties patrontelpā un tai pievienotajā aptverē.

 

Pērn kāds mednieks uz medībām Gulbenes rajonā ieradās ar svešu ieroci, kas ir nopietns pārkāpums. Turklāt medību vadītājs to neatklāja.


Sīkāks pārkāpums ir dokumentu aizmiršana mājās, bet arī par to mednieki tiek administratīvi sodīti .


Pārbaudot mednieku kolektīvus, nav konstatēts, ka medniekiem pie apģērba nebūtu piestiprināti spilgtas krāsas elementi. Pasliktinoties ekonomiskajai situācijai, arvien vairāk notiek medības ar aizliegtiem medību līdzekļiem un rīkiem. Pērn šāds pārkāpums tika atklāts Balvos. Pagājušajā sestdienā Alūksnes rajonā tika izņemtas vairākas cilpas. Pirms vairākiem gadiem par šādu pārkāpumu vainīgais tika tiesāts un sodīts.


Ne vienmēr mednieki ievēro prasību - šaut tikai pa skaidri saskatāmu mērķi. Pērn Rēzeknes rajonā bebru medībās nošāva cilvēku. Gulbenes rajonā medībās tika ievainots lācis.


Nav bijuši nelaimes gadījumi, kad medniekam uzbruktu ievainots zvērs.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

.....

Un ko Kļaviņa kungs teiks par Lejasciema mežziņa Nagļa nesen publiski avīzē sacīto attiecībā uz vilku medībām. Sižets bija apmēram tāds, ka kāds mednieks nebija šāvis uz vilku, jo starp viņu un vilku atradās krūmi, kas dabiski traucēja un līdz ar to mērķis nav skaidrs. Nagļa kungs pacentās izrunāties, ka pēc viņa domām medniekam tomēr vajadzējis šādā gadījumā šaut. Vai tas nevedinā uz zināmu pārkāpumu, jo medniekiem aizliegts šaut pa neskaidru mērķi un ja starp viņiem atrodas kāds šķērslis. Tā jau iešaus ne vienam vien lācim pēpusē un ne tikai ...

pirms 12 gadiem, 2009.02.17 21:49

Dzinējs

Kurš nepārkāpj medību noteikumus,tam skolā nav bijušas nesekmīgas atzīmes.Ja tu pārkāp tad tu skolā biji nesekmīgs(nav smadzeņu)!!!

pirms 12 gadiem, 2009.02.17 21:11

Dzinējs

Kurš nepārkāpj medību noteikumus,tam skolā nav bijušas nesekmīgas atzīmes.Ja tu pārkāp tad tu skolā biji nesekmīgs(nav smadzeņu)!!!

pirms 12 gadiem, 2009.02.17 21:11

Cope un medības