Lūšu un vilku limits ir “izsmelts” 3

Pirms neilga laika ir nomedīti pēdējie trīs atļautie lūši Ziemeļaustrumu virsmežniecības teritorijā. Starp tiem viens lūsis kritis Beļavas pusē.

Ziemeļaustrumu virsmežniecības inženieris Laimonis Kļaviņš informē, ka lūsi nošāvis mednieku klubs "Beļava" mednieks Ilgonis Skopāns. Limits bija 17 lūši.

 

"Mēs limitu esam izpildījuši. Grūti teikt, vai limits tiks palielināts. Es domāju, ka limits ir izsmelts visā Latvijā, ja nu vienīgi Kurzemes pusē vēl ir palicis kāds nenomedīts lūsis. Diezin vai kāds mednieku kolektīvs atteiksies no saviem limitiem par labu citiem. Ja kāds atsakās, tad par šādu papildu lūšu medīšanu varētu runāt varbūt martā," saka L.Kļaviņš. No pērnā gada l.decembra līdz šā gada 31.martam valstī atļauts medīt 150 lūšus, bet jau pērn tika nomedīti 133 lūši.

 

"Mēs arī vilkus vairāk nešaujam, jo arī šiem dzīvniekiem limits ir izpildīts. Vilkiem nebija noteikts oficiāls limits. Varēja šaut 150 vilkus. Pēc tam limits tika palielināts vēl par 50 vilkiem. Mums izdevās Gulbenes novada teritorijā nomedīt 10 vilkus. Tas arī šobrīd ir viss. Ja mednieki salenc šos dzīvniekus un riskē tos šaut, tad viņiem par to ir mani jāinformē," stāsta L.Kļaviņš.

 

Mežos vilku un lūšu ir savairojies ļoti daudz, tāpēc medniekiem neesot problēmu šos dzīvniekus nomedīt.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

trio

nu nav gan patikami tas ir fakts bet ari taisniba ka visur tagad sita notiek

pirms 9 gadiem, 2012.01.26 09:23

darma

Nu tikai mieru- arī mācību literatūrā,TV, avīzēs utt., ir daudz nepatīkamāki skati par šiem beigtajiem dzīvniekiem. Un ceru, ka , ja esi tik ētisks, nedot bērnam rokā žurnālus, neatļau skatīties multenes par vilku, kurš apēd sarkangalvīti, vai vilku un trīs sivēntiņiem, kur vilku izvāra katlā: iedomājies skatu dzīvs dzīvnieks tiek vārīts...brrrrrr

pirms 9 gadiem, 2012.01.25 22:02

Nja

Nav patīkami redzēt beigtu dzīvnieku bildes Jūsu portālā, kaut arī tas ir plēsīgs vilks, un īpaši jau bērniem... Vai ievietojat arī beigtas stirnas, zaķīšus? Trofejas paliek trofejas, bet kur tad ētika...?

pirms 9 gadiem, 2012.01.25 16:24

Cope un medības