Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mednieki pārbauda prasmes

Lejasciema šautuvē pagājušajā sestdienā notika tradicionālās pirmsdzinēju medību sezonas sacensības "Šauj garām", kurās mednieki varēja izmēģināt un pieslīpēt savu šaušanas prasmi.

Sacensībās kopumā startēja 48 dalībnieki - pārsvarā vietējie mednieki, lai gan bija arī pa kādam medniekam no citām Latvijas vietām, piemēram, Alūksnes un Jēkabpils.  

Dalībnieki šajās sacensībās tika vērtēti individuālajā konkurencē trīs disciplīnās: šaušanā pa skrejošo meža cūku, šaušanā pa skrejošo alni (100 metri), kā arī sportingā.

 

Ierocis noteikti jāpārbauda

Šaušanā pa skrejošo meža cūku uzvarēja Vilnis Zvirgzdiņš, aiz sevis atstājot Aināru Kuprovski un Mundi Žviriņu. Šaušanā pa skrejošo alni labākais atkal izrādījās V.Zvirgzdiņš, 2.vietu ieguva A.Kuprovskis, 3.vietu - Dairis Neilands. Arī sportingā nepārspēts palika V.Zvirgzdiņš. Nākamos labākos rezultātus uzrādīja Gatis Bināts (Jēkabpils) un Juris Prokofjevs.

 

"Šoreiz tā ir sanācis, ka V.Zvirgzdiņš izcīnīja visas 1.vietas, savukārt A.Kuprovskim izdevās iegūt divas 2.vietas," secina sacensību organizators Jānis Naglis. Viņš stāsta, ka visi mednieki bijuši apmierināti.

 

"Visi varēja pašaut, ievingrināt roku, iesildīt plintes un izšaut vecās patronas. Daudziem, tiesa, sacensībās nācās piedzīvot arī pārsteigumus - kad mednieki šāvuši ar vītņstobra ieroci no atbalsta, sapratuši, ja ir jāpārregulē optika. Mednieki pārliecinājās, ka ierocis pirms sezonas ir noteikti jāpārbauda, citādi medībās var gadīties pārsteigumi," saka J.Naglis.

 

Sacensībās šoreiz kuplā skaitā pārstāvēts bija Lejasciema mednieku kolektīvs, pa kādam bija arī no citām novada vietām. Tomēr J.Naglis vērtē, ka no citiem kolektīviem interese un aktivitāte varējusi būt lielāka. Viņš piebilst, ka esot kolektīvi, kas nekad neapmeklē šautuvi.

 

"Jau šosestdien sākas dzinēju medību sezona. Šonedēļ mednieki brauc uz šautuvi un mēģina piešaut ieročus. To vēl var paspēt izdarīt, lai dzinēju medībās tiešām veiktos," saka J.Naglis.

 

Sacensības ir tradicionālas

Pirmdzinēju medību sezonas šaušanas sacensības "Šauj garām" Lejasciemā ir tradicionālas un notiek jau vairākus gadus. J.Naglis sola, ka tās noteikti būs arī nākamgad. Savukārt nākamās sacensības "Pa lapsas pēdām" Lejasciema šautuvē notiks ziemā, visticamāk, februārī. Medniekiem tajās būs jāsacenšas slēpošanā, šaušanā un arī zināšanu pārbaudē.

Pievieno komentāru

Cope un medības