Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mednieki tiek pie lieliska medījuma 28

Pagājušajā sestdienā, 26.novembrī, medību kolektīva "Skrauja" mednieki tika pie tiešām lieliska medījuma. Interesantu stāstu "Dzirkstelei" pastāstīja šī kolektīva mednieks Voldemārs Safronovs.

"Pirms gada dzinēju medībās mastā lika ielenkts alnis. Ne vienkārši alnis, bet alnis ar izciliem ragiem. Dzinēju dzīts, dzīvnieks gāja ārā no meža, un Ilmārs Kažmers meta bisi pie pleca, šāva, lode, nedaudz maldījusies alkšņos, viņaprāt, sasniedza mērķi. Bet alnis, sapurinājis savu ragu žuburu, bija prom. Bija lodes skartie kociņi, bija pārliecība, ka trāpīts, bija draugu teiktais - tak jau tēmēji ragos. Un līdzās izdzīvotajai vilšanai par neprecīzu šāvienu bija arī prieks, ka dzīvnieks nav ievainots.


Vēl gada laikā alni satika citi mednieki, kādam saimniekam „makans" pabradāja pa piemājas zemi, kādam, braucot pa Tirzas ceļu, pamāja sveicienus no ceļa malas. Līdz sestdien medību kolektīva "Skrauja" mednieki, Valda Kramarovska vadīti, pieaicinājuši Galgauskas draugus, gāja medībās. Pirmajā mastā pirmais šāviens. Un Ilmāra dēls Ivars pabeidza tēva iesākto. Dižtrofeja, kā vīri smēja, palika tajā mājā, kur tai bija paredzēts palikt.


Šāviens bija ļoti precīzs. Bet liels bija visu pārsteigums, kad atradās lode sprīdi no šāviena vietas, kas bija palikusi ādā un kas alnim nu nekādi nebija savulaik kaitējusi. Vēl lielāks pārsteigums - Ivars atpazina tēva lādēto breneku. Tieši to, ar kuru pirms gada Ilmārs gāja medībās."

Pievieno komentāru

Komentāri 28

Hektors

zemiskie mednieki, viņi dzīvo viduslaikos

pirms 7 gadiem, 2011.12.07 12:28

es

reply to RE - jā gan , vienīgais iztikas līdzeklis, ha ha ha , algas 400 - 800 Ls + valsts transporti. Nesmīdiniet cilvēkus!!!

pirms 7 gadiem, 2011.12.06 21:38

neapmierinātais

Varbūt beidzot pacienās meža īpašniekus ar kādu desas luņķi... tad kad vajag parakstīt papīrus,tad gan zin atrast,lai lielākas platības un vairāk zvēru var šaut. Nevienu reizi neesam pacienāti.

pirms 7 gadiem, 2011.12.06 12:57

YO

Ļoti labas bildes, bet raksts diezgan pašvaks.
Lasot komentārus, liekas, ka visi ir veģetārieši. Veģetārieši, kaut kā nemanu jūs pie maximas zivju akvārijiem, briežu darziem utt.

pirms 7 gadiem, 2011.12.05 21:27

reply to RE

var redzēt, ka esi pilsētnieks, kas balstās uz argumentiem, ko sarakstījuši nekompetenti žurnālisti vai reportieri.

1) pirmkārt jau zvēri tiek medīti pēc to riesta, kad Tavuprāt ''spēcīgākie'' īpatņi jau ir nodevuši sēklu sieviešu dzimuma pārstāvjiem un pēcnācēji tiek radīti tik un tā, ja arī vēlāk dzīvnieks krīt no mednieka lodes.
2) specīgākie un lielākie sugas īpatņi ir lielāki un spēcīgāki, jo ir gudrāki un spējuši veiksmīgi izvairīties no medniekiem, % attiecība starp visiem nomedītajiem zvēriem un lieliskām trofejām ir ļoti liela, lielākoties tiek nomedīti vārgiem, neperspektīvie un vidēja vecuma dzīvnieki,
3)meža dživnieki nodara milzīgi postu lauksaimniecībai un mežsaimniecībai, kuru īpašniekiem šis gan ir vienīgais iztikas avots, un dzīvnieki netiek iznīcināti, to skaits tiek regulēts atbilstoši visām ētikas un likumu prasībām, ja neesi dziļāk interesējies par medībām kā tādām, tad Tev un līdzīgiem to tik un tā nesaprast. to dara visā pasaulē, tā nav nekāda Latviešu iegriba vai vēlmju apmierināšana. ļoti daudziem medniekiem ne tikai Latvijā, medības ir arī vienīgais iztikas avots.
4) ja vairāk komunicētu ar medniekiem vai mednieku tuviem cilvēkiem tad dzirdētu daudzis gadījumus, kad zvērs satraumē cilvēkus un nogalina medību suņus, un ja reiz tas vienu ir ievainojis, tad tas to sāk darīt regulāri neizjūtot īpašas bailes.
5) reti kuri medību kolektīvi ir tik lieli pēc mednieku skaita, ka varētu apgalvot, ka dzīvniekam nav iespēju aizmukt. katrā medību dienā, katrā mežā ko dzen ir milzīgs skaits zvēru, kas aizmūk, kurus var konstatēt tikai pēc pēdām vai skaņas mežā. un joprojām ir ļoti daudz mednieku kas šauj garām un dažādu apsvērumu dēļ nemaz neizšauj uz dzīvnieku.
6) kārtējo reizi atkārtošos par Tavu nekompetenci.
Plēsēju - lūšu un vilku pamatbarība ir bebri, kas latvijā tiešām ir sērga un milzīgā skaitā, tādēļ nevar teikt ka to palielinoties zālēdāju skaitam pieaug plēsēju skaits, jo mijiedarbība nav tieša, tas ir vairāk atkarīgs no laika apstākļiem, klimata un sugas īpatnībām. tādēļ ir mednieki, kas par spīti šiem faktoriem paglābj daudzus zālēdājus no plēsējiem, to skaitu regulējot un izmedījot lielākos vilku barus , kas nodara postījumus ne tikai dabai, bet arī aitu bariem, lopaudzētāvām utt.
7) ja palasītu dzīvnieku statistiku, redzētu, ka ikviena dzīvnieka īpatsvars Latvijā aug ar katru gadu. Jaunaudzes ir pamatbiotops aļņiem un meža cūkām, tā kā.

vispār statistika liecina, ka pasaulē kopumā vairāk zvēru tiek notriekti ar automašīnām nekā tie tiek nomedīti. tad ko? ļaut lai tie savairojās tik lielā blīvumā, kad varbūtība kad cilvēks ies bojā autoavārijā sadursmē ar meža zvēru pieaugs līdz maksimumam? varbūt aizliegt pārvietoties pa šosejām ātrāk par 40km/h lai nenotriektu zvērus un lai tie spētu izdzīvot? ceru ka vēlreiz apdomāsies par savām negācijām pret medniekiem, lielākā daļa tomēr izjūt pret tiem milzīgu cieņu un dara to labā daudz vairāk kā jebkurš cits. bet tas ir atkal cits stāsts.

pirms 7 gadiem, 2011.12.05 13:30

twitterotājs

Sasmējos par jauno vispasaules ļaunumu - twitteri :D

pirms 7 gadiem, 2011.12.04 19:22

Jestrais

Būtu labāk peintbolu pa mežu spēlējuši. Tur vismaz cilvēks pret cilvēku:)

pirms 7 gadiem, 2011.12.04 18:20

Gaļēdājs

Ragi smuki, bet gaļa sīksta gan:) Šitam lopam pāris, trīs mežacūkas klāt un medinieki dessas ēdīs cauru ziemu. Bet jūs twiterotāji tādu dessu veikalā neredzēsiet, bet ja arī ieraudzīsiet, tad pietupsieties pie cenu zīmes:)

pirms 7 gadiem, 2011.12.04 18:07

ds

A "skolotājai" ieteiktu mācīt bērnus skolā nevis komentāros.

pirms 7 gadiem, 2011.12.03 10:20

pa

RE- paldies, tu visu pateici kā es to vēlejos, bet nevarēju. un vēlos piebilst, ka kūtīs kaujamos nokaujam, bet nebāžam skujas vai sienu mutē un nebildējamies kā arī tas nav hobijs, bet pārtikas iegūšana, un aizgājēju ar snabja glāzi pieminam.

pirms 7 gadiem, 2011.12.03 10:18

Alnis

fotografija vienkarsi atbaidosa slepkavas un vinu upuris ir Gulbene launu cilveku pilna

pirms 7 gadiem, 2011.12.02 22:58

RE

Sorry, bet medības mūsdienās ir relikta "profesija" un arī šī fotogrāfēšanās ar dzīvnieka līķi ne par ko labu neliecina...
Saprotu šo to no bioloģijas un vēlos "iekakāt" savu komentāru.

1) Medībās tiek meklēti un nogalināti spēcīgakie īpaņi, kuriem savvaļā ir lielākas iespējas izdzīvot nekā vārgiem īpatņiem. Ko tas nozīmē? To, ka pēcnācējus rada vārgāki īpaņi, kas ilgsotšā laika posmā noved pie sugas degradācijas.

2) Šie veči neizskatās pēc tādiem, kam medības ir iztikas avots, tādēļ var secināt, ka šis "hobijs" ir tikai veids kā apmierināt savas slimās vajadzības.

3) Medības jau sen nav tāda opcija, kad dzīvniekam ir izredzes izdzīvot vai aizmukt. Neesmu dzirdējis, ka kāds meža zvērs aizsargājoties būtu saplosijis kādu mednieku. Un ar moderno optiku un šaujamajiem izdzīvot zvēriem palīdz tikai BADASS (nevarēju neierakstīt) mednieku tupums (nodreb roka pēc dzerstiņa).

4) Dzīvnieki dzīvo līdzsvarā - ja arī savairojas zālēdāji, tad pāris sezonu laikā plēsēju skaits pieaug un tie izmedī zālēdājus. Samazinoties zālēdājiem plēsēju skaits samazinās. Daba visu uztur līdzsvarā. Nav vajadzīgi nekādi redneki ar stobriem, kas "uzlabo" un "kontrolē" (viņuprāt) balansu dabā!!!!

5) Un NĒ mums Latvijā NAV pilni meži dzīvnieku! Ne tik ļoti, lai tos vajadzētu šādi izmedīt! NAV arī meža platības vairāk kā pirms gadiem 20! Jaunaudzes ir, bet ne meža platības, kas ir biotops daudzām augu un dzīvnieku sugām. Koki nemēdz izaugt atpakaļ tikpat ātri kā komersanti pamanās tos izcirst un aizsūtīt uz UK.

pirms 7 gadiem, 2011.12.02 21:59

vilnis

šitie rakstītāji,laikam,gaļu neēd? Jā kūtī nokaut,gan ir vienlīdzīga cīņa!

pirms 7 gadiem, 2011.12.02 18:31

Pablo

Jā,šitie tik šauj visu kas kust..Citi mednieku kolektīvi atstātu vaislai tādu skaistuli...

pirms 7 gadiem, 2011.12.02 16:13

Pablo

Skolotājas kundze, ne visa "twitter paaudze" neprot rakstīt garākus tekstus. Turklāt neviens nezina, vai komentāru, kurš noslēdzas ar daudzpunkti patiešām ir rakstījusi "twitter paaudze".

Bet par šo rakstu domājot, man liekas, ka nav īsti ētiski fotogrāfēties ar medījumu. Tad jau var nofotografēties arī ar jēlas gaļas gabalu, vai ne tā? Tas pats gandrīz jau sanāk.

pirms 7 gadiem, 2011.12.02 06:23

as

nu bet kāpēc vēl jābildējas ar nabaga lopiņu un jāuztaisa to par "atpūtas pasākumu"...tā ir necieņa pret dabu un medījumu..dzīvnieks mira nevienlīdzīgā cīņā lai kāds no viņiem paēstu galu galā.

pirms 7 gadiem, 2011.12.01 16:44

Gudrais

Medības ir ļoti sena profesija. Skatos, daudziem gan prātā cita sena nodarbošanās. Parunāsim labāk par mežu, par dabas aizsardzību. Jo lai cik tas izskatās savādi- limitētas medības ir pasākums , kas sargā dabu. Un vīri , arī sievas, kas iziet lietū, salā vai sniegā, medībās

pirms 7 gadiem, 2011.12.01 16:25

Betons

Vispār es ienīstu dabu un gribu lai visapkārt ir asfalts un beton. Vēl metāla un stikla konstrukcijām arī nav ne vainas.

pirms 7 gadiem, 2011.12.01 16:10

Cope un medības